Mieszkańcy zdecydują, na co wydać pół miliona

---

Pół miliona złotych do podziału – tak w największym skrócie wygląda budżet obywatelski Złotowa na przyszły rok, którego projekt został przyjęty podczas ostatniej sesji. Po raz pierwszy złotowianie będą mieli tak realny i bezpośredni wpływ na to, jakie remonty i modernizacje, a także zupełnie nowe inwestycje zostaną zrealizowane w ich mieście.

Jak przygotować swój projekt do budżetu obywatelskiego?

Trzeba wymyślić co chcemy zrobić, upewnić się, że to jest na terenie miasta i znaleźć poparcie dwudziestu osób. Ponadto oszacować wartość tego zadania. Ono nie powinno przekraczać 150 tys. zł. Zgłosić projekt mogą ci, którzy mają prawa wyborcze,czyli osoby pełnoletnie - wyjaśnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Do wydania jest w sumie 500 tys. zł. Zadania zgłoszone do realizacji powinny mieć charakter inwestycyjny. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń, zostaną one poddane weryfikacji. Zrobi to powołana do tego komisja składająca się m.in. z miejskich urzędników. Następnie te projekty, które przejdą weryfikację formalną, zostaną poddane głosowaniu. A to odbędzie zarówno w formie internetowej, jak i tradycyjnej – papierowej. Lista inwestycji wybranych przez złotowian do realizacji zostanie opublikowana jesienią. A wykonane zostaną one w 2017 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group