Prezydent prosi o lobbing posłów PiS

07.03.2016   Autor: AK
---

Prezydent Piły Piotr Głowski rozsyła listę projektów kluczowych dla miasta w latach 2016-2020. Na ich realizację ma wpływ rząd lub instytucje mu podległe, dlatego lista ta trafi do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Lista zadań na ten rok podzielona jest na dwa działy. Dział I to kontynuacja zadań i projektów zainicjowanych i realizowanych w latach wcześniejszych. W dziale II uwzględniono projekty, które będą realizowane, a obecni przedstawiciele PiS w parlamencie proponowali ich przyspieszenie, bądź realizację w rozszerzonym zakresie.

Więcej o tym dlaczego prezydent prosi posłów PiS o pomoc, w materiale filmowym:

Dział I.
Kontynuacja zagospodarowania wolnych powierzchni na dworcu PKP (Czy ceny za wynajem nie blokują tego procesu?), UM czeka nadal na przekazanie zarezerwowanych dla restauracji oraz organizacji pozarządowych pomieszczeń. Bieżące utrzymanie w czystości i pełnej sprawności wyremontowanych obiektów dworcowych. (Fundusze centralne)

Rozpoczęcie prac związanych z remontem tunelu pomiędzy miastem, a budynkiem dworca, łącznie z wymianą okładzin ścian. Rozpoczęcie prac związanych z remontem tunelu pomiędzy budynkiem dworca, a peronami. (Fundusze centralne)
Realizacja przy przebudowie linii kolejowej Piła - Poznań (projekt realizowany przez UMWW)

Kontynuacja prac przy zagospodarowaniu pilskiej parowozowni "Okrąglak". Doprowadzenie do rozpoczęcia prac budowlanych. (Fundusze centralne)

Przebudowa al. Niepodległości na całym odcinku (zarządzający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, decyzje na szczeblu centralnym)

Remont nawierzchni drogi i chodników na al.Piastów. Przebudowa zatok autobusowych (zarządzający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, decyzje na szczeblu centralnym)

Dział II.
Podjęcie decyzji na szczeblu rządowym dotyczącym przyspieszenia rozpoczęcia budowy obwodnicy Piły i Ujścia, stan prac umożliwia rozpoczęcie inwestycji od roku 2017. (Fundusze centralne)

Przyspieszenie rozpoczęcia budowy pozostałej części drogi S11 w kierunku na Poznań i Kołobrzeg, oraz S10, zaplanowanych na lata 2018-2019. (Fundusze centralne)

Realizacja dodatkowego toru (ze środków rządowych) jako uzupełnienie projektu realizowanego z pieniędzy regionalnych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego: przebudowa linii kolejowej Piła - Poznań.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group