Mały procent - duża sprawa

---

Mały procent – duża sprawa, czyli jak niewielkim gestem w wielki sposób komuś pomóc. To właśnie po to zrodziła się akcja TV ASTA i fundacji Słoneczko. Pierwsza edycja odniosła ogromny sukces. Dziś zapowiadamy drugą odsłonę. Obiecujemy, że będzie wesoło, wzruszająco i … tanecznie.

Jedną z pierwszych bohaterek pierwszej edycji akcji była Wanessa. To między innymi na rehabilitację jej i jej brata przeznaczone były pieniądze z 1% podatku. Pieniądze, te wpłynęły na konto fundacji Słoneczko.  - Dzięki temu moje dzieci mogły skorzystać z dofinansowania rehabilitacji, czy zakupu leków, które są bardzo drogie, do pielęgnacji skóry atopowej - mówi z wdzięcznością Karolina Bąkowska, mama Wanessy i Alana.

A to dzięki zaangażowaniu zarówno fundacji, jak i TV ASTA, do której niemalże codziennie napływają apele z prośbą o pomoc najbardziej potrzebującym. - TV ASTA stara się być i jest blisko swoich widzów i ich problemów. Każdy z nas zastanawia się na co przeznaczyć 1% podatku, a my postaramy się pomóc i wskazać grupę najbardziej potrzebującą, czyli podopiecznych fundacji Słoneczko - przekonuje Paweł Kądziela, prezes TV ASTA.

A że faktycznie tak jest potwierdzają liczby. Wpływy na konto po pierwszej edycji programu zaskoczyły nawet pracowników fundacji. – Efektem wspólnej akcji był wzrost przekazanych pieniędzy z 1% podatku w województwie wielkopolskim o 25 %. Jest to bardzo dużo - przekonuje Dorota Augustyniak, wiceprezes fundacji Słoneczko.

Finałem trwającej kilka tygodni akcji była wielka gala, podczas której poznaliśmy talenty taneczne wielu znanych osób. - Pilanie wcześniej nie widzieli pani prokurator, naszych posłów, czy urzędników w takiej sytuacji bardziej ludzkiej, ponieważ tańcząc np. rumbę otwieramy nasze serca, pokazujemy uczucia - przekonuje Ryszard Gotlib, instruktor tańca.

I takich emocji i uczuć z pewnością nie zabraknie także w tańcu wykonanym przez gwiazdy tegorocznej edycji. Finał już 3 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Podczas wielkiej gali podsumowującej projekt „Mały procent, duża sprawa”. Na parkiecie zobaczymy Grzegorza Peksę, Krzysztofa Wyrwę, Ryszarda Standio oraz Krzysztofa Pabicha. Wieczór umili także występ BeeZona i jego młodych podopiecznych, a także zespołu Na Górze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group