Plac Pocztowy w Pile na sprzedaż

01.03.2016   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Po raz trzeci miasto wystawia na sprzedaż plac Pocztowy. Tym razem cena wywoławcza to 880 tysięcy złotych.

Na działce w centrum miasta ma stanąć zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Przetarg ustny nieograniczony już 22 kwietnia. - Jestem pewien, że prędzej czy później znajdziemy partnera, który będzie chciał tę część miasta zagospodarować, a my też będziemy w tym współuczestniczyć i te wspólne części, te które są częściami publicznymi realizować - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Chodzi o chodniki i parkingi. Prezydent liczy na to, że tym razem, ten trzeci przetarg okaże się skuteczny i atrakcyjnym miejscem w centrum Piły zainteresuje się jakieś konsorcjum. Według planów zagospodarowania przestrzennego mają na placu stanąć budynki mieszkalne, z częścią usługową na parterze. Budynki mają swoją architekturą wpasować się w starą część miasta, czyli stylistycznie nie powinny odstawaćodo budynku poczty i kamienic przy ul. 11-Listopada.
Cena wywoławcza to 880 tysięcy złotych, to znacznie mniej niż podczas pierwszego podejścia do próby sprzeadży, gdy miasto liczyło na co najmniej 2 miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group