Do serca przytul psa... i nakręć spot

13.09.2015   Autor: Artur Maras
---

Dżeki jest w schronisku od wielu lat i bardzo potrzebuje domu. Najchętniej bawi się z innymi psami. A takich psów, jak Dżeki, które czekają w schronisku na adopcję, jest naprawdę wiele.

W adopcji zwierząt ze schroniska ma pomóc akcja „Przygarnij Burka”, która organizowana jest już od 6 lat przy współpracy z Urzędem Miasta Piły. Jak co roku w ramach akcji odbędą się pokazy, konkursy, parady. Będzie też można zaadoptować psa. Miejsce na Wyspie znajdzie się również dla kotów z kociego szpitalika, które również czekają na nowy dom. W tym roku akcja ma być połączona z paradą czworonogów. Jednak głównym jej celem jest nagłaśnianie adopcji psów właśnie.

Jak podkreśla zoopsycholog, z psem ze schroniska po adopcji musi pracować specjalista. I taka pomoc w postaci kilku darmowych szkoleń z treserem jest oferowana osobom, które postanowią zaadoptować psa. Taki pies otrzyma również darmową wyprawkę. Ważne, aby decyzja o stworzeniu nowego domu dla czworonoga była przemyślana, bo pies to odpowiedzialność i obowiązek, a nie zabawka.

To jednak nie wszystko. W związku z akcją Urząd Miasta Piły postanowił zorganizować konkurs, w który włączyła się również Telewizja Asta. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział?

- W tym roku postanowiliśmy zorganizować konkurs, który będzie zachęcał do adopcji psów. Ma to być 30. 60-sekundowy film, w którym pokażecie, że warto adoptować zwierzaka - mówi Kasia Sztafel z TV Asta. - Czekamy do 30 września.

My również zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie. Finał akcji "Przygarnij Burka" odbędzie się 3 października na pilskiej Wyspie. Pozostaje mieć nadzieję, że wiele psów takich jak Dżeki znajdzie tego dnia swój nowy dom.

I ważna informacja dla twórców konkursowych filmów - nagrodą będzie emisja spotu w Telewizji Asta.

Wszelkie informacje są dostępne są na stronie Miasta.

Przeczytaj więcej o: pies, przygarnij burka, spot,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group