Odcinkowa kontrola prędkości na K-11

23.09.2014   Autor: Redakcja
---

Odcinkowa kontrola prędkości – to nowy pomysł Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na kontrolowanie prędkości kierowców. Urządzenia, które pojawią się w przyszłym roku w całej Polsce (również na krajowej jedenastce) mają być dokładniejsze i „bardziej sprawiedliwe” od fotoradarów.  

Dzięki nowym urządzeniom prędkość samochodu nie będzie mierzona tylko w jednym punkcie (jak w przypadku fotoradarów), lecz na określonym odcinku drogi. Na trasach pojawią się więc specjalne „bramki”. Jeśli kierowca przejedzie dany odcinek trasy zbyt szybko – otrzyma mandat. System będzie zapamiętywał tablice rejestracyjne pojazdu, który wjeżdża w strefę pomiaru, a także tych, które strefę opuszczają. Na podstawie tego sam obliczy średnią prędkość.

W całym kraju odcinkowy pomiar prędkości ma zostać zastosowany na 29 odcinkach tras. Najwięcej takich punktów, aż 9 znajdzie się w województwie mazowieckim. W Wielkopolsce odcinkowy pomiar prędkości ma się odbywać nie na terenie gminy Tarnowo Podgórne, a pod Obornikami, na około 1,5-kilometrowym fragmencie drogi krajowej 11.

Urządzenia pojawią się na trasach najwcześniej w drugim kwartale 2015 roku.

Przeczytaj więcej o: fotoradar, k 11, pomiar prędkości,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group