Za parkowanie w Pile zapłacimy komórką?

21.07.2014   Autor: Redakcja
---

Być może już w przyszłym roku pojawi się w Pile możliwość opłacania biletów parkingowych za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym.

Pomysł wprowadzenia takiego rozwiązania zgłosił w swojej interpelacji radny miejski Paweł Dahlke.

- Dzisiejszy system naliczania opłat za parkowanie w centrum miasta (poprzez parkomaty) wydaje się archaiczny i z całą pewnością jest niepraktyczny i niewygodny dla osób, które z niego korzystają – pisze w interpelacji Paweł Dahlke. - Wymaga on dokładnej wiedzy ile czasu będziemy parkować – co często nie jest uzależnione tylko od nas – zmuszając do kupowania biletu w trakcie przedłużających się innych czynności, bądź wykupowania biletu „z górką” i ponoszenia opłaty za czas, w którym już nie korzystamy z parkingu. Wszystkie te mankamenty eliminowałoby wprowadzenie płatności mobilnych – dodaje.

Możliwość opłacania biletów parkingowych za pomocą telefonu komórkowego umożliwia coraz więcej miast. Nie tylko te największe – jak Poznań. Z pomocą płatności mobilnych za parking płacić mogą m.in. mieszkańcy Kalisza, Obornik, Chodzieży, czy Czarnkowa. Czy w Pile również pojawi się taka możliwość?

Wiele wskazuje na to, że tak. W odpowiedzi na pomysł radnego wiceprezydent Krzysztof Szewc pisze bowiem, że możliwość wprowadzenia płatności mobilnych jest rozważana. Wiązać się będzie ona jednak z kosztami uruchomienia takiego systemu oraz zatrudnienia i przeszkolenia pracownika. Jeśli jednak pieniądze na ten cel zostaną zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie, to możliwość płatności mobilnych za bilety parkingowe może się w Pile pojawić.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group