Śmigłowiec zabrał z drogi ofiary dwóch wypadków

03.06.2014   Autor: Redakcja
---

Tragiczny weekend w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. W piątek doszło do wypadku na trasie Drezdenko – Lubcz Wielki, gdzie 26 – letni kierowca uderzył w nasyp wiaduktu kolejowego. W sobotę natomiast doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Poszkodowani w obu zdarzeniach transportowani byli śmigłowcem do szpitali.

Do pierwszego z wypadków doszło na trasie Drezdenko – Lubcz Wielki. Ze wstępnych ustaleń czarnkowskiej policji wynika, że 26 – letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., kierując samochodem osobowym marki Hyundai, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w nasyp wiaduktu kolejowego.

Kierowca został ciężko ranny; na skutek odniesionych obrażeń kończyn dolnych przetransportowany został śmigłowcem do szpitala specjalistycznego.

Drugi wypadek miał miejsce w Trzciance, na ulicy Gorzowskiej około godziny 10.45. 37 – letni kierowca mercedesa, podczas omijania zaparkowanego na drodze pojazdu, zderzył się bocznie z nadjeżdżającym z przeciwka 23 – letnim motocyklistą.

I tego kierowcę śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Kierowca mercedesa (mieszkaniec Radomia) został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie był pijany.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci z Czarnkowa wspólnie z prokuraturą analizować będą zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, jak również przeprowadzać będą niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn obu wypadków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group