Nowe laboratoria w dwóch pilskich szkołach. Takie jak na politechnice!

29.01.2014   Autor: Redakcja

Piła i Poznań, to miasta Wielkopolski w których pojawiły się nowoczesne laboratoria dla uczniów. Przygotowanie takich placówek, to koszt ponad 200 tysięcy złotych, ale dzięki temu mamy dokładnie takie same laboratoria, jakie znajdują się w Politechnice Poznańskiej.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile oraz Zespół Szkół nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile to miejsca, w których zarówno uczniowie wymienionych szkół oraz uczniowie, którzy przybywają na praktyki mają szansę uczyć się zawodu. W dzisiejszych czasach nie wystarczy wyuczyć się bowiem tylko  teorii niezbędna jest przede wszystkim  praktyka.

- To nie chodzi tylko o uatrakcyjnienie edukacji ale o lepsze przygotowanie do pracy w konkretnym zawodzie, do pracy w przemyśle, w firmach, a przede wszystkim do osiągania przez młodzież wyższych wyników z egzaminów zawodowych - powiedział Mirosław Mantaj, Starosta Pilski.

Tygodniowe praktyki w nowoczesnym laboratorium to szansa dla młodych ludzi. Młodzież ze szkół technicznych ma możliwość rozwoju oraz nabierania doświadczenia.

- Same laboratoria to dopiero krok umożliwiający młodzieży spojrzenie na technikę i rozwiązania techniczne, a także jak można zastosować tą technikę do teorii, którą młodzież naszpikowana jest w szkołach - komentuje Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

/Autor: Ola Lipiec/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group