Bezpieczniej w powiecie wałeckim

04.01.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Boże Narodzenie i pierwszy dzień Nowego Roku już za nami. Za nami też wydłużony weekend i czas wyjazdów. Dla wielu z nas to okres lenistwa. Dla policji, straży pożarnej, czy służb medycznych, często czas wytężonej pracy. Sprawdzamy jak wygląda ten świąteczny bilans w powiecie wałeckim.

W okresie od świąt, do Nowego Roku policjanci wydziału ruchu drogowego do kolizji wyjeżdżali tylko 11 razy. Wydaje się, że w końcu skutek odniosły policyjne akcje prewencyjne. Zatrzymano bowiem zaledwie 4 nietrzeźwych kierowców.

- Zauważamy, że z roku na rok coraz mniej osób wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu - mówi st. asp. Artur Prendecki, KPP w Wałczu.

Wyjątkowo spokojne dyżury mają także za sobą strażacy, którzy w swoich statystykach odnotowali tylko jedną niegroźną interwencję.

- Nie było u nas wydarzeń, które rzutowałyby na poziom bezpieczeństwa ludzi - mówi bryg. Kazimierz Maciejewski, komendant powiatowy PSP w Wałczu.

Mieszkańcy powiatu wałeckiego także bezpieczne pożegnali stary i powitali Nowy Rok. Tylko jedna osoba będzie przykro wspominała zabawę z fajerwerkami.

- Pacjent został przyjęty na oddział okulistyczny z lekkimi oparzeniami twarzy i oka. Mężczyzna spędził w szpitalu jeden dzień - mówi dr Krzysztof Wołyniak, zastępca dyrektora 107.Szpitala Wojskowego w Wałczu.

Wszystkim pracownikom służb ratunkowych życzymy w Nowym Roku jak najmniej pracy.

tekst: Łukasz Kędziora

Przeczytaj więcej o: walcz, święta, nowy rok, akcje prewencyjne,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group