Uczniowie otrzymali nagrodę

05.12.2013   Autor: Redakcja
---

Dziś w samo południe ekipa Telewizji Polskiej pojawiła się w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. To nagroda dla uczniów tej placówki za zwycięstwo w konkursie "WF jest fajny". Pilanie w drodze po wygraną pokonali ponad sto szkół z całego kraju.

To nie pierwszy sukces "dwunastki" w konkursach ogólnopolskich. Szkoła w zeszłym roku pokonała wszystkich rywali z naszego województwa w konkursie "Zdrowo najedzeni". Dzięki temu placówka zdobyła salę multimedialną, w której teraz młodzi ludzie uczą się języka angielskiego. Kilka tygodni temu uczniowie i nauczyciele postanowili pokazać, że w SP 12 ceni się także sport.

Uczniowie pod kierownictwem nauczycielki wychowania fizycznego Agnieszki Adaszak-Pawlikowskiej nakręcili film, na którym pokazali jak świetnie bawią się podczas zajęć. Nagranie zrobiło furorę i zajęło pierwsze miejsce w konkursie, któremu patronowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. W nagrodę do szkoły przyjechała ekipa Telewizji Polskiej, która wkrótce wyemituje na swojej antenie film, a główne role w nim odegrają właśnie uczniowie z SP 12.

- Uczniowie byli bardzo zadowoleni, gdy dowiedzieli się, że zwyciężyli w konkursie. Wiadomo, każdy lubi zobaczyć siebie w telewizji - powiedziała pani Agnieszka.

A że uczniowie uczęszczający do tej placówki rzeczywiście uwielbiają lekcje wychowania fizycznego, niech świadczy fakt, iż w tym roku szkolnym w całej szkole tylko siedmioro z nich przedstawiło zaświadczenia lekarskie zwalniające ich z ćwiczeń.

Przeczytaj więcej o: uczniowie, konkurs, sp 12, szkolnictwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group