Po latach...

17.11.2013   Autor: Redakcja
---

Podczas takich spotkań, wracają wspomnienia - wspomnienia ze szkolnych lat. Absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica popularnej NAFTY, spotkali się po latach.

W tym roku Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile świętuje swoje 50-lecie. Szkoła ta znana jest przede wszystkim z kadry jaką wykształciła na potrzeby pilskiego przedsiębiorstwa naftowego. To właśnie tutaj rodziły się również gwiazdy pilskiego sportu, szczególnie piłki siatkowej. Przede wszystkim jednak uczniowie poznali w tej szkole przyjaciół, a także świat. Wielu z nich to właśnie tutaj podjęło życiowe decyzje.

- Zaczynałem od technikum, jednak nigdy nie pracowałem w zawodzie. W szkole średniej po raz pierwszy poczułem powołanie do duchowieństwa. Co ciekawe na lekcji matematyki - wspomina ks. Adam Kapka, absolwent Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

Szkoła jednak nie żyje tylko wspomnieniami, ale ciągle się rozwija. Na brak zainteresowania ze strony młodzieży raczej nie narzeka.

- Jesteśmy jednym z lepszych liceów ogólnokształcących w Pile. Młodzież chętnie wybiera naszą szkołę. Jesteśmy także wierni tradycji i ciągle prowadzimy również technikum wiertnicze - mówi Marek Święszkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group