Będzie remont?

21.08.2013   Autor: Redakcja
---

Feralne skrzyżowanie ulic 500-lecia i Śniadeckich prawdopodobnie doczeka się przebudowy. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Pile widnieje ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji przyszłościowej.

Ostatni wypadek w tym miejscu zdarzył się 2 sierpnia. Samochód ciężarowy potrącił nastoletniego rowerzystę. Chłopak w ciężkim stanie trafił na oddział Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Pile. To zdarzenie nie było jednak pierwszym. Częste stłuczki, ale również groźne wypadki wpłynęły na opinię publiczną na tyle, że zaczęto domagać się przebudowy skrzyżowania. Ze względu jednak na fakt, iż inwestycja ta wykonana została ze środków Unii Europejskiej jakakolwiek modernizacja możliwa jest po 5 latach od oddania obiektu do użytku. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

- Urząd Miasta w Pile jest po uzgodnieniach z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i taka przebudowa zostanie wykonana najprawdopodobniej już w przyszłym roku - mówi Teresa Jakubowska, zastępca dyrektora wydziału rozwoju i funduszy europejskich UM w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group