By nie zapomnieć

11.08.2013   Autor: Redakcja
---

Piknik Militarny w Jastrowiu to nie tylko show, to cześć oddana poległym w czasie I i II wojny światowej oraz dobra lekcja historii.

W tym roku podczas II Pikniku Militarnego w Jastrowiu zaprezentowane zostały trzy inscenizacje. Każda z nich to przede wszystkim powrót do przeszłości - tej niestety najtragiczniejszej, niemniej jednak takiej, którą trudno wymazać z pamięci.

- My tutaj przede wszystkim chcemy pokazać jak to wszystko wyglądało naprawdę. Jak ci ludzie walczyli o naszą wolność. Te wszystkie sceny mimo, że niekiedy okrutne działy się naprawdę. To część naszej historii i na tym pikniku ją pokazujemy – mówi Witold Przewoski, komandor II Pikniku Militarnego w Jastrowiu.

Piknik Militarny z pewnością robi wrażenie, frekwencja mówi sama za siebie. W porównaniu do pierwszej edycji imprezy, druga przerosła nawet oczekiwania organizatorów.

- Ta impreza, myślę, że już na stałe wpisze się w kalendarz imprez Jastrowia. Widać, że ludzie są tym zainteresowani. Mimo że koszt takiego pikniku nie należy do najmniejszych to widać, że warto go organizować – mówi Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.

Relacja z II pikniku Militarnego w Jastrowiu już we wtorek o godz. 18.30 w Kurierze Regionalnym. Zapraszamy.

Przeczytaj więcej o: jastrowie, historia, piknik, militaria, wojsko,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group