Rolnicze targi przyciągnęły tłumy

Rolnicze targi przyciągnęły tłumy

Dziesiątki wystawców i setki odwiedzających. Konkurs na najpiękniejszą cieliczkę czy najsmaczniejszy fit deser. W niedzielę w Czarnkowie odbyły się AgroTargi.

Plenerowa impreza przyciągnęła do Czarnkowa tłumy.

- Mam wrażenie, że w tym roku jest więcej wystawców. Koła gospodyń wiejskich okoliczne się wystawiły, więc bardzo pozytywnie oceniam. W tym roku też dopisuje pogoda - relacjonuje uczestniczka targów.

Na Placu Wolności promowały się gminy powiatu oraz różne instytucje. Na Placu Targowym na kilkudziesięciu stanowiskach można było z kolei kupić sadzonki roślin, różne byliny, pnącza czy drzewa i krzewy owocowe. Czarnkowskie Agrotargi to także możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie oraz pokazy nowoczesnego sprzętu. Ponad 40% powierzchni powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego stanowią użytki rolne.

- Jest to nasza duma, ale również możliwość pokazania tego co w rolnictwie jest najważniejsze. Ten nowy sprzęt jest używany, nowe pomysły i sposób zarządzania oraz uprawy, ale też wspólnej zabawy - mówi Tadeusz Teterus, wicestarosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Organizatorzy zadbali także o oprawę artystyczną i kulinaria. Oprócz tradycyjnych potraw na licznych stoiskach, Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie na fit deser. Na Placu Targowym odbył się z kolei konkurs na najpiękniejszą cieliczkę.

- Była nawet cieliczka z powiatu obornickiego. Może tylko jedna, ale w poprzednich latach też tak bywało. Jednego roku jest konkurs cieliczek, a drugiego koni - opowiada Jacek Klimaszewski, burmistrz Czarnkowa.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła cieliczka Brygida z Kuźnicy Czarnkowskiej.

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.