W Chodzieży rozpoczęły się Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne Wtoopa 2025. To już 27 edycja w kraju i druga w Chodzieży przyciągnęła ponad 150 miłośników teatru z całej Polski.
Chodzież ma ambicję by nie tylko kształcić młodzież podczas kultowych warsztatów jazzowych. Od zeszłego roku próbują wraz chodzieską grupą teatralną “Próbownia” zaszczepić scenicznego bakcyla młodym - ale nie tylko – aktorom. W tym roku zaprezentują swój najnowszy spektakl.
- Spowiedź nieświęta” jest to króciutki spektakl o osobach z różnych warstw społecznych, którzy są zamknięci w kościele. Naprawdę fajny, można dużo z tego wyciągnąć - mówi uczestniczka warsztatów.
Na uczestników oprócz spektakli i warsztatów czekały też inne aktywności.
- Gra terenowa będzie polegała na tym, jak dobrze znają wtopę, sprawdzimy jak znają cały ten nasz festiwal i też zwiedzą sobie trochę Chodzieży, bo gra terenowa prowadzi aż do jeziora Karczewnik - dodaje kolejna uczestniczka.
Podczas Ogólnopolskich spotkań teatralnych zaprezentowanych zostanie 10 spektakli od komedii przez dramaty. Ale w spotkaniach biorą udział nie tylko młodzi. Najstarsza uczestniczka ma 80 lat. I między innymi ten miks pokoleniowy stanowi o sile Wtoopy.
- Nie tylko dla młodych, ale przede wszystkim dla młodych, żeby się nauczyli, żeby poznawali teatr, oglądali inne teatry. My dużo pracujemy w czasie warsztatów i chodzi o pokazanie wieloaspektowości teatru - wyjaśnia Michał Stachowski, prezes Stowarzyszenia Wtoopa.
A kto chce się przekonać jak ta wieloaspektowość wygląda może to sprawdzić osobiście. Do soboty w CHDK-u od godzin popołudniowych będą prezentowane spektakle uczestników. Finał zwieńczy widowisko muzyczne w wykonaniu Muzycznej Grupy Warsztatowej. Początek w sobotę o 20.00.
Komentarze