Strzeżona plaża z zakazem jazdy dla rowerów

11.06.2024   Autor: Kamil Kończewski
973---196
Wzdłuż strzeżonej plaży przy ulicy Chłodnej w Wałczu nie można poruszać się rowerem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zainstalował barierki uniemożliwiające wjazd cyklistom. Wzbudziły one liczne komentarze wśród wałczan.  

Jedna zainstalowane jest przy furtce wejściowej od strony Alei Gwiazd Sportu, a druga przy wejściu od strony lasu.  

- Skoro tam biegają dzieci to może będzie bezpieczniej. To jest okropne coś takiego, żeby rowerem nie można było wjechać. To jest po prostu chore co ten burmistrz wyprawia. Niech się on lepiej za miasto czyste weźmie, bo jest okropnie zabrudzone miasto - oburzają się wałczanie. 
 
Sporo komentarzy na ten temat było również w sieci. Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu tłumaczy, że montaż barierek to wsłuchanie się w głosy rodziców małych dzieci.

W ubiegłym sezonie skarżyli się pracownikom ośrodka, że szybko jadący cykliści zagrażają bezpieczeństwu bawiących się małych dzieci. Dyrektorka MOSiR-u apeluje z kolei do rowerzystów.  

- Nie chcemy, aby nikt nie omijał terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest on dla wszystkich. Przy czym jest to sygnał dla osób, które z nadmierną prędkością wjeżdżały na teren ośrodka, aby po prostu zwolnić, aby nadrobić te 200 metrów i po prostu pojechać dookoła, jeśli wybierają się na przejażdżkę - apeluje Aleksandra Szczepanek, dyrektorka MOSiR w Wałczu. 
  
I podkreśla, że w zbliżającym się sezonie letnim z plaży będzie korzystać wiele grup zorganizowanych. Prawdopodobnie również będzie zainstalowany wodny plac zabaw. To spotęguje ruch na plaży.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group