Samorządy są gotowe do wydania pieniędzy z KPO – przekonuje Ewa Kopacz

28.05.2024   Autor: AK
752---226
Była premier i minister zdrowia gościła w Czarnkowie. Europosłanka Ewa Kopacz przekonywała, że samorządy są dobrze przygotowane do wydania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

– W ramach KPO przeznaczonych jest 17 mld zł na ochronę zdrowia. Po raz pierwszy tak olbrzymie pieniądze na ochronę zdrowia. Problem polega tylko na tym, że musimy być gotowi na wydawanie tych pieniędzy, ponieważ musimy je wydać do roku 2026. Wierzę, że samorządowcy każdego szczebla są już w blokach startowych i te pieniądze skutecznie i z pożytkiem dla swoich obywateli te pieniądze wydadzą – przekonuje Ewa Kopacz, była premier i minister zdrowia, kandydatka do Europarlamentu.

Komisja Europejska w związku z reformą sądownictwa przeprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości blokowała wypłatę pieniędzy z KPO. Teraz zostało mało czasu na ich wydanie, więc w kwietniu zrewidowano zadania na ochronę zdrowia. Wszystko po to, by wydać jak najwięcej przyznanych funduszy. Z dotacji powstanie Krajowa Sieć Onkologiczna oraz Krajowa Sieć Kardiologiczna. Znaczna część pieniędzy będzie przeznaczona też na modernizację szpitali i badania naukowe.

Ewa Kopacz jest jedynką na wielkopolskiej liście do Europarlamentu. Obecne sondaże wskazują, że KO może zdobyć dwa mandaty w naszym regionie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group