Ministra klimatu pokazała łazienkę dyrektora pilskich lasów

05.04.2024   Autor: Jakub Sierakowski
1480---97
Jak oczyścić powietrze w polskich miastach – to przede wszystkim o tym mówiła Paulina Henning-Kloska. Ministra klimatu i środowiska odwiedziła Piłę. 
 
- Jeśli chodzi o wymianę kopciuchów - to jest bardzo duże wyzwanie na kolejne 5 lat, żeby uporać się z tym problemem w Pile. Jeżeli chodzi o program “Czyste powietrze”, który jest właśnie dedykowany na taki cel, jakim jest wymiana piecy, termomodernizacja budynków, izolacja budynków. Wszystko po to, żebyśmy mieli niższe rachunki za prąd i czystsze powietrze. Bo w gruncie rzeczy chodzi o to, żeby mieszkańcy Piły mogli liczyć na to, że wychodząc z domu oddychają czystym powietrzem. O co tak naprawdę chodzi w Zielonym Ładzie? O to, żebyśmy mieli czyste powietrze, o to by w naszych rzekach i jeziorach płynęła czysta woda, o to byśmy jedli żywność ze zdrowej gleby kupowaną na targowiskach - mówiła w Pile Paulina Henning-Kloska, ministra klimatu i środowiska. 

Państwowe i samorządowe dopłaty do wymiany pieców powinny być wyższe niż do tej pory, szczególnie dla osób mniej majętnych - przekonywała ministra. Mówiła również o dwóch innych priorytetach służących poprawie stanu powietrza w miastach. Pierwszy to komunikacja miejska i sukcesywna wymiana taborów na pojazdy niskoemisyjne. Kolejny, to walka z betonozą i większe zazielenianie miast. 

Ministra Henning-Kloska zapowiedziała również, że jeszcze w kwietniu do uczestników programu “Czyste powietrze” zaczną spływać pieniądze pochodzące z Krajowego Planu Odbudowy. 
Wspomniała również o wstępnych wynikach audytu w Lasach Państwowych, o których debatowali parlamentarzyści w Warszawie.
 

Przypomnijmy, że w Pile poprzedni zarząd Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych wydał niemal 1,5 mln złotych na kilkugodziną imprezę, nieużywane mundury oraz remont łazienki w gabinecie dyrektora. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group