Będą dwa nowe rezerwaty przyrody w regionie

04.04.2024   Autor: AK
775---
Sto rezerwatów na stulecie lasów - taki program ma Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Pilska RDLP ma dwie propozycje. Obie będą jeszcze konsultowane. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie to na naszym terenie pod koniec roku będziemy mieć dwa nowe rezerwaty.  
 
To ma być prezent urodzinowy od leśników dla Polek i Polaków. Dlatego leśnicy wskazali takie obszary, które nie wzbudzają protestów społecznych.  
 
- Wskazujemy te tereny, które naszym zdaniem, które zasługują na to by być rezerwatami, i już taka procedura została przez nas wszczęta - tłumaczy Tomasz Partyka, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 


 
Wytypowano dwa obszary. W Nadleśnictwie Wronki tzw. “Bobrowy Zakątek”. To około 60 hektarów torfowisk i łąk. Druga propozycja to rezerwat w nadleśnictwie Złotów... 
 
- O roboczej nazwie “Jezioro Wierzchołek”, jest to torfowisko, więc jest to więc rezerwat będzie miał charakter torfowiskowy, z otoczeniem leśnym borów bagiennych położonych wokół tego torfowiska - wyjaśnia Krzysztof Dymek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 
 
Klub przyrodników przygotował już dokumentację przyrodniczą dla tego obszaru. Później obie te lokalizacje trafią do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, bo to w jego gestii jest powołanie rezerwatu. Leśnicy zapowiadają, że to dopiero początek. Obszarów chronionych w lasach ma być więcej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group