Możliwość łączenia wygody ze stylem: jak połączyć ze sobą idealne cechy kuchnii?

14.03.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---
Urządzając kuchnię, skupiamy się przede wszystkim na aspektach praktycznych. Długi blat, odpowiednie oświetlenie czy wentylacja odgrywają pierwszoplanową rolę. Nie powinniśmy jednak zapominać o rozwiązaniach, które sprawią, że kuchnia będzie prezentowała się stylowo. Jak połączyć modę z wygodą?

Blat kuchenny - stylowo i praktycznie

Nie lodówka, nie piekarnik, a właśnie blat roboczy - to on, zdaniem wielu, odgrywa w kuchni najistotniejszą rolę. Jednocześnie przy wyborze odpowiedniego materiału mamy nie lada zagwozdkę. Blat powinien prezentować się stylowo, ale z drugiej strony musi być odporny na działanie czynników szkodliwych. Środki chemiczne, kwasy czy innego rodzaju substancje mogą uszkodzić jego strukturę, dlatego warto wybrać wysokiej klasy materiał. W tym kontekście doskonale sprawdzają się spieki kwarcowe. Najczęściej wybierane kolory to biały i szary, ale niektórzy sięgają też po inne, nieco bardziej fantazyjne rozwiązania. Spiek kwarcowy charakteryzuje się wysoką odpornością nie tylko na chemię, ale też na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nasza kuchnia będzie prezentować się pięknie pomimo upływu lat. Jeśli chcemy sięgnąć po praktyczne rozwiązanie, ale też wprowadzić do pomieszczenia odrobinę luksusu, postawmy na spieki kwarcowe.

Prosto i szybko, czyli panele samoprzylepne na ścianę

Na pierwszy rzut oka panele nie wydają się być dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżację kuchni. Nie są tak odporne na wilgoć i wysokie temperatury jak płytki, które jednak nie pozwalają wyróżnić swojej kuchni na tle innych. Warto sprawdzić, czym charakteryzują się panele samoprzylepne, które w ciekawy sposób imitują naturalny kamień. Otóż w przeciwieństwie do zwykłych paneli, są odporne nie tylko na wilgoć i zmiany temperatur, ale również na działanie promieni UV. Panele samoprzylepne mają jeszcze jedną, dużą zaletę - bez większego problemu możemy położyć je na ścianę samodzielnie, nie korzystając z pomocy specjalistów. W przypadku kamienia, płytek czy tradycyjnych paneli jest to właściwie niemożliwe, jeśli zależy nam na precyzyjności i trwałości. Ci, którzy stawiają na nowości, a także chcą jak najszybciej zakończyć remont, powinni zainteresować się panelami samoprzylepnymi. 

Jak ciekawie zaaranżować kuchnię? Graj płytkami!

W kuchni stawiamy przede wszystkim na minimalizm - jak w żadnym innym pomieszczeniu, zbędne przedmioty czy dekoracje są tam wyjątkowo niemile widziane. I bez nich możemy stworzyć przyjemne w odbiorze, stylowe wnętrze. Wystarczy wybrać odpowiednie płytki do kuchni podłogowe, które będą stanowić ozdobę same w sobie. Muszą być to produkty dedykowane właśnie kuchni, z właściwym stopniem antypoślizgowości. W tym pomieszczeniu świetnie sprawdza się gres matowy albo polerowany. Wybierzmy płytki w ciekawym kolorze, który będzie pasował do wystroju kuchni. Największą popularnością cieszą się odcienie bieli, brązu i szarości, choć dostępne są również płytki w efektowne wzory. Jeśli nasza kuchnia łączy się z salonem, płytki pomogą dodatkowo oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia. Cechą szczególną płytek kuchennych jest trwałość, gdyż są one narażone na działanie różnego rodzaju czynników mechanicznych. Upadek naczyń z wysokości, środki chemiczne czy wylane płyny nie mogą spowodować, że płytki ulegną uszkodzeniu, dlatego trwałość odgrywa tutaj znaczącą rolę. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group