Trzecia Droga pokazała kandydatów do rady miasta i powiatu

01.03.2024   Autor: Jakub Sierakowski
1300---139
Trzecia Droga odsłoniła karty. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i powiatu w Pile. Padło również główne przesłanie na nową kadencję – budowa wspólnoty.

Przedstawiciele Trzeciej Drogi mówili, że ich głównym celem w obu radach jest wprowadzenie w szeregi radnych świeżej krwi oraz zakończenie wojenki pilsko-pilskiej.

– Chcemy budować i to jest dla nas bardzo ważne. Budowanie wspólnoty opartej na wzajemnym szacunku, którego brakuje w powiecie i mieście, na solidarności, współpracy, a przede wszystkim na wzajemnym zrozumieniu. Tak ma wyglądać połączenie miasta z powiatem i powiatu z miastem – mówi Adam Luboński, kandydat na prezydenta Piły.

A pomóc w realizacji tego ma np. były radny Rady Miasta w Pile oraz były poseł.

– Ja podjąłem się troszkę innego zadania – bardziej współpracy w powiecie, współpracy z miastem. Stąd mój start z osiedla Górnego, Staszyc, Gładyszewa i Motylewa. Ważne, żebyśmy zachęcali ludzi do głosowania, żeby poszli do urn w kwietniu. A co do mnie – mam doświadczenie zarówno w pracy w radzie miasta i w sejmie – podkreśla Błażej Parda, kandydat do rady powiatu.

Kolejna “jedynka” do rady powiatu, tym razem spoza Piły, to dotychczasowy radny i przewodniczący komisji budżetu w gminie Szydłowo.
– Zdecydowałem się na start do rady powiatu pilskiego, ponieważ obserwując to od strony samorządowej, ale też rozmawiając z mieszkańcami, wiem, że gmina Szydłowo i gmina Ujście potrzebują mocnego przedstawiciela w radzie powiatu, silnego głosu – tłumaczy Paweł Kądziela, kandydat do rady powiatu.Natomiast jeżeli chodzi o radę miasta, “jedynkami” Trzeciej Drogi są: Maria Zawalniak, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, przedsiębiorca Grzegorz Wcisło, były policjant Rafał Kniecicki oraz były wojskowy Mariusz Semeniuk.

Liderzy pilskich struktur Trzeciej Drogi nie chcieli zdradzić planów koalicyjnych po wyborach. Jak stwierdzili – to zależy od ich wyborców, ale z nikim nie wykluczają rozmów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group