Psycholog online – kiedy warto skorzystać z jego usług?

06.02.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Jeszcze do niedawna wizyty u psychologa były tematem tabu, ponieważ kojarzono je z poważnymi problemami psychicznymi. Dziś na szczęście podejście to zaczyna się zmieniać i coraz więcej osób odwiedza poradnie psychologiczne. W ostatnim czasie zauważyłeś u siebie spadek nastroju, wzmożone napięcie lub brak motywacji do działania? A może masz na swoim koncie trudne doświadczenie, z którym nie jesteś w stanie sobie poradzić? Niezależnie od tego, z czym obecnie się zmagasz, na pomoc przyjdzie Ci psycholog online. Kiedy i dlaczego warto się do niego zgłosić?

Psycholog dla dorosłych online – w czym może Ci pomóc?

Psycholog to specjalista zajmujący się kwestiami szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Wbrew pozorom jego rola nie ogranicza się jedynie do wspierania pacjentów w kryzysie psychologicznym. Do jego zadań nierzadko należy także opiniowanie, psychoedukacja oraz prowadzenie konsultacji wychowawczych. Chciałbyś skorzystać z jego usług, ale nie możesz udać się na wizytę? Na szczęście nie jesteś pozostawiony samemu sobie, ponieważ swoją pomoc może zaoferować Ci psycholog dla dorosłych online. Wiedz, że możesz zgłosić się do niego niemal z każdym problemem natury psychologicznej, włączając w to: 

 • stany depresyjne,

 • wahania nastrojów, 

 • niemożność poradzenia sobie z emocjami,

 • wybuchy złości lub płaczu, 

 • trudności w podejmowaniu decyzji, 

 • zaburzenia snu, 

 • brak motywacji do działania, 

 • przewlekły stres, 

 • napady lęku,

 • wypalenie zawodowe,

 • objawy psychosomatyczne,

 • sytuacja kryzysowa (rozwód, utrata pracy, choroba, śmierć bliskiej osoby), 

 • brak satysfakcji z relacji partnerskich lub rodzinnych.

Konsultacja z psychologiem online to idealna opcja dla osób, które nie są w stanie stawić się w stacjonarnej placówce, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane lękiem czy brakiem czasu. Taka forma kontaktu ze specjalistą doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów, którzy mają trudności w mówieniu o przykrych doświadczeniach – zadanie to staje się znacznie łatwiejsze, gdy mogą zrobić to w bezpiecznych dla siebie warunkach. Dobra wiadomość jest taka, że według dotychczasowych obserwacji wizyty u psychologa online przynoszą taką samą skuteczność jak te odbywające się w gabinecie, zatem nie musisz się obawiać, że Twój problem zostanie potraktowany po macoszemu. 

Jak przebiega rozmowa z psychologiem online i jak się do niej przygotować?

Rozmowy z psychologiem dla dorosłych online niewiele różnią się od tych przeprowadzanych w cztery oczy. Na początku specjalista zapyta Cię, jaką kwestię chcesz z nim poruszyć i jakie masz wobec niego oczekiwania. Następnie zada Ci kilka pytań, aby Cię bliżej poznać. Warto zaznaczyć, że w relacji psycholog-pacjent bardzo ważna jest otwartość, dlatego staraj się mówić szczerze, a gdy poczujesz się niezręcznie, jasno to zakomunikuj.

Aby konsultacja z psychologiem online była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa, do jej przeprowadzenia wybierz takie miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie. Możesz wcześniej przygotować sobie listę zagadnień, które chciałbyś poruszyć, aby niczego nie pominąć. Zadbaj również o dobrą jakość połączenia telefonicznego lub internetowego, aby uniknąć ewentualnych zakłóceń.

Psycholog dla dorosłych online – jak umówić się na e-wizytę? 

Jak umówić się na wizytę z psychologiem dla dorosłych online? Jeśli chcesz mieć pewność, że specjalista podejdzie do Twojego problemu z empatią i zaangażowaniem, a do tego bardzo zależy Ci na czasie, najlepszą opcją dla Ciebie będzie skorzystanie z usług zaufanej platformy telemedycznej. W Med24 otrzymasz poradę psychologiczną w ekspresowym tempie – niekiedy nawet tego samego dnia – i to w wygodnej dla Ciebie formie (wideo, telefon lub czat SMS). Jedyne, co musisz zrobić, to przejść przez prosty proces rejestracji i uiścić stosowną opłatę – dużo niższą od tej obowiązującej w wielu prywatnych gabinetach. Zaledwie kilka kliknięć dzieli Cię od uzyskania profesjonalnej pomocy od doświadczonego psychologa online i poczucia szybkiej ulgi!

Grafika:  www.freepik.com 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group