Dyrektor pilskich lasów odwołany ze stanowiska

19.01.2024   Autor: Redakcja
275---47
Bartosz Bazela odwołany ze stanowiska dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Kierował pilską dyrekcją od stycznia ubiegłego roku. 

Bartosz Bazela dziś stracił stanowisko. O tym fakcie poinformowała Gazeta Wyborcza. 

- Chwalił się wspólnymi zdjęciami z prezydentem Andrzejem Dudą, wraz z ziobrystami "bronił polskich lasów", organizował wielką imprezę na cześć nieżyjącego Jana Szyszki, bywał na imprezach organizowanych przez Radio Maryja. A teraz przestał być dyrektorem. - To najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia - mówią mi leśnicy podlegający pilskiej dyrekcji Lasów Państwowych - czytamy w Gazecie Wyborczej. 
Były już dyrektor kierował lasami w Toruniu. Podczas kontroli NIK wyszły na jaw liczne uchybienia, m.in. dyrektor od maja do września wyjeździł służbowym autem 26 tys. zł. Po tej aferze został nadleśniczym we Włocławku, a w styczniu ubiegłego roku został dyrektorem pilskich lasów. 

- Zaczął tam wprowadzać swoje porządki. Przede wszystkim odwołał wieloletnich, zasłużonych i cenionych nadleśniczych, co spotkało się ze sprzeciwem wielu leśników - czytamy dalej w Wyborczej. 

Na razie nie wyznaczono jego następcy.   

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group