Kiedy remont stadionu? Będzie opóźnienie?

16.01.2024   Autor: Jakub Sierakowski
1098---333
Co z remontem Asta Areny – to pytanie zadaje wielu kibiców żużla. Odpowiedź ugrzęzła w prawnych meandrach procesu budowlanego. Starosta pilski punktuje błędy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dyrektor MOSiR-u uspokaja, że remont rozpocznie się zgodnie z planem. 
 
- Już na etapie postępowania przetargowego wydaje się, że MOSIR wprowadził w błąd potencjalnych wykonawców tego zadania. Oświadczając oficjalnie, że o ile wykonawca jest zobowiązany zgodnie z umową uzyskać prawomocne pozwolenie budowlane, to o tyle wszystkie dokumenty, projekt, wszystkie załączniki, które posiada MOSIR, są zgodne z prawem i będą stanowiły podstawę do wydania tego pozwolenia. Niestety, 9 listopada otrzymaliśmy wniosek o wydanie pozwolenia budowlanego, złożony przez MOSIR i co się okazało - niestety, kilka elementów było nieprawidłowych. Okazało się bowiem, że w międzyczasie na stadionie zaprojektowano elementy, które nie były w pierwotnych planach - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Mówiąc o wprowadzeniu w błąd potencjalnych inwestorów, starosta pilski nawiązuje do pisma z września ubiegłego roku. W nim wykonawca inwestycji zadał pytanie MOSIROW-i o to, czy dokumentacja, którą od niego otrzyma jest kompletna i nie wymaga uzupełnień. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odpowiedział, że tak, co według Eligiusza Komarowskiego nie było zgodne z prawdą.
Jak się okazuje, osią sporu jest obecnie kilka elementów, które zostały dodane do projektu później. Chodzi tutaj o zbiornik p. poż, stację transformatorową i maszty oświetleniowe z podestami. A żeby te elementy wykonać, inwestor potrzebuje decyzji lokalizacyjnej, której obecnie nie ma. Tą wydaje prezydent miasta. To właśnie tego elementu brakuje do wydania pozwolenia na budowę. Ogółem od listopada trwa ciągła wymiana korespondencji na linii powiat – MOSiR, gdzie ten pierwszy wnioskuje o uzupełnianie wniosku, a drugi na ten wniosek odpowiada. Najnowsza wersja, która wpłynęła do starostwa, jest tam od kilku dni. 

Dyrektor MOSIR-u Dariusz Kubicki nie chciał się wypowiedzieć w tej sprawie. Jak jednak zapewnił, pomimo wszystkich zawirowań, remont ma rozpocząć się zgodnie z planem w lutym. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group