Do zakazu leczenia doszedł zakaz kierowania szpitalem. Trzcianecka lecznica bez dyrektora

21.12.2023   Autor: Mateusz Manthai
967---307
Kolejne problemy dyrektora szpitala w Trzciance. Kilka tygodni temu Wielkopolska Izba Lekarska zawiesiła Mirosława Szymajdę w prawie wykonywania zawodu lekarza. Teraz nie może być także dyrektorem.

W lutym Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu uznał dyrektora szpitala w Trzciance winnym popełnienia dwóch przewinień zawodowych. Pierwsze miało miejsce w listopadzie 2020 roku. Lekarz miał wtedy potrącić rowerzystę i nie udzielić mu pomocy. Sąd wymierzył mu karę wpłacenia 27 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych. Drugie przewinienie dotyczyło lekceważenia zadań managera placówki.

– Lekarz został uznany winnym przewinienia zawodowego polegającego na zaniedbywaniu obowiązków dyrektora szpitala w okresie co najmniej od kwietnia 2018 roku do listopada 2020 roku – wyjaśnia Przemysław Ciupka, rzecznik Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

I to właśnie za to przewinienie dyrektor trzcianeckiej lecznicy dostał teraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach ochrony zdrowia przez najbliższy rok. Były już dyrektor odwołał się od orzeczenia do Naczelnego Sądu Lekarskiego. Ten jednak utrzymał je w mocy. Lecznica nie ma więc dyrektora. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca Amanuel Salomon. Co dalej?
– Problem... kto ma dalej kierować szpitalem, bo tak dobry szpital musi być dobrze prowadzony, przez odpowiednich ludzi. Pan dyrektor na dzisiaj tego szpitala prowadzić nie może – mówi Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Od połowy stycznia szpitalem ma kierować dotychczasowa główna księgowa Magdalena Nowak-Jeglińska. Z kolei pełniący teraz obowiązki dyrektora Amanuel Salomon ma ponownie wrócić na stanowisko zastępcy dyrektora.

O tym pisaliśmy wcześniej: Dyrektor szpitala w Trzciance zawieszony w prawie wykonywania zawodu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group