Każdy może się ścigać bolidami Formuły 1 - VIDEO

12.12.2023   Autor: Mateusz Manthai
946---137
Nie trzeba być kierowcą wyścigowym, żeby wziąć udział w rajdzie samochodowym. Wszystko dzięki centrum symulacji wyścigowych w Szamocinie. Gracze mogą zasiąść tam za sterami bolidu Formuły 1 czy gokarta.  
 
Użytkownicy centrum symulacji mogą choć na chwilę poczuć się jak Robert Kubica czy Lewis Hamilton. Do dyspozycji graczy są dwa bolidy Formuły 1 i kilka mniejszych stanowisk do gry. To oficjalne i licencjonowane przez Międzynarodową Federację Samochodową symulatory.  

 - Jeśli chodzi o liczbę torów, jest ona nieograniczona. Mamy możliwość pojechania na wszystkich torach, jakie istnieją na świecie. Przede wszystkim będziemy jeździć na torze Nurburgring i Spa. Jeśli klient zażyczy sobie inny tor, nie ma problemu - mówi Tomasz Kaźmierczak, pomysłodawca salonu symulatorów wyścigowych. 

 
Rodzina Tomasza Kaźmierczaka to wyścigowa rodzina. Od wielu lat odwiedzają najlepsze tory samochodowe w Polsce i Europie. Tą wiedzą i pasją chcieli podzielić się z mieszkańcami regionu, stąd decyzja o uruchomieniu centrum symulatorów wyścigowych. Może z nich skorzystać każdy zainteresowany. Jedynym warunkiem jest... wzrost. Ważne jest, aby osoba, która chce wziąć udział w grze dosięgała pedałów hamulca i gazu. 

 - Symulatory są bardzo realistyczne. Byłem zdziwiony wsiadając po raz pierwszy. Było to przeżycie bardzo zbliżone do tego, co odczuwamy podczas jazdy samochodem w rzeczywistości - twierdzi Mikołaj Zachciał, pasjonat simracingu. 

Symulatory są wyposażone w systemy ruchu. Pozwala to odczuwać nawet najdrobniejsze drgania kierownicy czy uderzenia w bandy. Urządzenia kosztowały ponad 700 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group