"Paff", czyli syn w obiektywie taty

06.12.2023   Autor: Redakcja
917---132
"Paff" to tytuł wystawy fotografii Grzegorza Buśko, na którą już jutro zaprasza pilska Galeria Labirynt. Bohaterem zdjęć jest Paweł, syn autora.

– O tę wystawę staraliśmy się od czerwca – piszą organizatorzy wystawy. I dodają – Plan był taki, że otworzymy ją w Dniu Ojca... Cieszymy się, że pokażemy ją na koniec roku.

Skąd takie zawirowania czasowe? Wszystko dlatego, że Grzegorz Buśko nie ma dużo wolnego czasu, a na pewno trudno mu go zaplanować. Ma niewątpliwie fajną pracę, bo podróżuje po świecie i robi zdjęcia dla biura podróży. Nieraz nagle dowiaduje się, że leci np. do Pakistanu. Zdjęcia Grzegorza Buśko z różnych zakątków świata zobaczyć można na stronie Greg Busko Foto, czyli TUTAJ.

A kiedy Grzegorz Buśko wraca do kraju, to sporo czasu spędza ze swoim synem, Pawłem. To właśnie on będzie bohaterem wystawy, na której otwarcie zapraszamy.
– Zrobione mu fotografie na pewno nie są typowymi portretami... Grzegorz Buśko uwielbia bawić się odbiciami, fotografowaniem w ruchu, ujmuje w nietypowych, niejednoznacznych kadrach znaną nam z codzienności przestrzeń (np. pilski dworzec kolejowy), dzięki czemu staje się ona niecodzienna. Grzegorz ma umiejętność takiego fotografowania, które otwiera inne postrzeganie świata. Gdybyśmy byli w tym samym miejscu, w którym akurat on robi zdjęcie, to później, oglądając jego fotografię, ujrzymy na niej rzeczywistość w zupełnie innym ujęciu niż my ją zapamiętaliśmy – czytamy w informacji o wystawie.

Otwarcie wystawy "Paff" w Galerii Labirynt (ul. Sikorskiego 33) w czwartek, 7 grudnia, o godz. 18.00.

Zdjęcia: Grzegorz Buśko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group