W Chodzieży podatek od nieruchomości w górę

01.12.2023   Autor: Mateusz Manthai
513---143
Chodzieżanie zapłacą więcej za mieszkania i lokale. Radni miejscy ustalili nowe stawki podatku od nieruchomości. Mieszkańców czeka kilkunastoprocentowa podwyżka.  
 
Radni decyzję o podwyżce podatku od nieruchomości podjęli jednogłośnie. Opłaty za mieszkania i lokale wzrosną w przyszłym roku o 15 proc. Ma to związek z wysokim poziomem inflacji i koniecznością realizowania zadań samorządu takich jak np. wkład własny do inwestycji.  

Podatek od budynku mieszkalnego od stycznia wyniesie złotówkę i 8 groszy za metr kwadratowy. Największy wzrost czeka jednak mieszkańców domów z częścią na prowadzenie działalności gospodarczej. Będą musieli zapłacić ponad 29 złotych za metr kwadratowy. To o 4 złote więcej niż dotychczas.  
- Rozstrzygnięcie przetargu na koszty energii elektrycznej, świadomość tego, że od stycznia będziemy musieli podnieść płacę minimalną. To spowodowało, że ta decyzja jednak musiała zapaść, żeby minimalizować deficyt, który mamy w budżecie - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 

Dla przykładu - za 60-metrowe mieszkanie trzeba będzie zapłacić rocznie o blisko 9 złotych więcej podatku. Natomiast za 100-metrowy lokal roczna opłata wzrośnie o 31 złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group