Niepodległościowy Turniej Siatkówki

14.11.2023   Autor: Jakub Sierakowski
865---147
Na sportowo Święto Niepodległości uczcili również w Wałczu. W nowej hali Centrum Przygotowań Olimpijskich, pod patronatem Małgorzaty Glinki, zagrało ponad 200 młodych zawodników.

Małgorzata Glinka zakończyła karierę 8 lat temu. Mimo to, jej nazwisko nadal wiele znaczy w świecie siatkówki. Nic dziwnego. To dwukrotna mistrzyni Europy, była liderka wielu topowych polskich i zagranicznych klubów siatkarskich oraz zwyciężczyni Ligi Mistrzyń.

– To jest magnes, który przyciąga masę dzieciaków, jeżeli chodzi o nasze turnieje, które organizujemy w ramach Fundacji Małgorzaty Glinki. Tutaj w Wałczu rekrutacja ponad 200 zawodników trwała w zasadzie tylko dwa dni – podkreśla Arkadiusz Niefiedowicz, prezes UKS Volley Wałcz, dyrektor Fundacji Małgorzaty Glinki.

To zjawisko widać było także na niepodległościowym turnieju o puchar Małgorzaty Glinki. Do Wałcza przyjechało ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a jedna drużyna nawet z Niemiec.

– Na co dzień rywalizujemy z zespołami z województwa mazowieckiego. Możliwość gry z zespołami z zachodniopomorskiego jest zdecydowaną nowością, niecodziennym przetarciem przed ligą, przed naszymi mazowieckimi kinderami – mówi Artur Kubkowski, UKS Victoria Lubowidz.

Dla młodych siatkarek i siatkarzy, takie turnieje to okazja do sprawdzenia się na tle innych drużyn, a także oswojenia przed grą na dużych zawodach.

W turnieju wzięło udział 29 zespołów. Niepodległościowy turniej w Wałczu odbył się już po raz 13.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group