W sobotę w Pile rusza największe wydarzenie teatralne roku w regionie

10.11.2023   Autor: Artur Maras
---

W sobotę rozpoczyna się Festiwal Teatralny Teatr Pasja Rodzinna. Pilska publiczność zobaczy wtedy komedie Czy Ty to Ty? Dwudzieste czwarte święto teatru potrwa miesiąc. 


Od niemal ćwierć wieku w listopadzie na deskach pilskiego teatru prezentują się najbardziej znani w kraju aktorzy. Wydarzenie ma już rangę kultowego i za każdym razem przyciąga do Piły miłośników teatru z całego regionu. 

- Miałam okazję być i naprawdę super. Jesteśmy bardzo zadowoleni.  
- Dobrze, że ten teatr tu przyjeżdżają i ludzie mają możliwość skorzystania, bo nie każdy może jechać do Poznania czy Bydgoszczy, spotkać się na żywo z aktorem.  
- Jak mamy teatr na miejscu to zawsze warto być. Obejrzeć, poznać, zobaczyć, przeżyć na żywo spotkanie z aktorami, bo to jest zupełnie co innego niż za ekranem - mówią mieszkańcy Piły. 
 

I ten żywy kontakt z aktorami docenia zawsze pilska widownia. - To co wyróżnia ten festiwal to są krótkie rozmowy z aktorami po spektaklu o tym jak powstawał spektakl, w jakich okolicznościach, dlaczego w takiej konfiguracji aktorskiej zobaczymy naszych gości. W moim odczuciu to jest święto teatralne - zaznacza dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile  Stanisław Dąbek

 
W trakcie tegorocznego festiwalu publiczność będzie mogła zobaczyć 9 spektakli. Na deskach Regionalnego Centrum Kultury wystąpią między innymi Marek Siudym, Maria Pakulnis, Piotr Cyrwus, Joanna Trzepiecińska, Anna Dereszowska, Piotr Szwedes czy Maciej Zakościelny. Dominują komedie. - Są też takie spektakle, które poszukują czegoś zupełnie innego, które odpowiadają na pytania, które są obecnie bardzo nurtujące, społeczno-obyczajowe - dodaje dyrektor RCK. 

 
Tak jak spektakl Jednooki Król, z którym do Piły przyjadą aktorzy z Teatru Nowego z Poznania. Sztuka opowiada o głębokich społecznych podziałach. Bilety na spektakle można kupić przez Internet lub w kasie RCK. Ceny wejściówek zaczynają się już od 40 złotych. - Jest spore zainteresowanie, ale nadal mamy miejsca dostępne do sprzedaży, także serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest to niesamowite wydarzenie - zaprasza bileterka w RCK Anna Pietrzak
 

Festiwal Teatralny Teatr Pasja Rodzinna rozpocznie się w sobotę 11 listopada spektaklem Czy Ty to Ty? Sztuki będą grane do końca miesiąca.
 

fot. archiwum RCK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group