Przy Kamiennej w Pile powstanie ścieżka pieszo-rowerowa

31.10.2023   Autor: Artur Maras
872---162
Ulica Kamienna w Pile będzie miała ścieżkę pieszo-rowerową. Powiat pilski wybrał wykonawcę tego zadania. Przetarg wygrała firma Asta-Bud.

Powiat pilski od stycznia ubiegłego roku zarządza wszystkimi drogami powiatowymi na terenie miasta. W tym czasie za ponad 6,5 mln złotych, przy ponad 4,5 mln rządowej dotacji, starostwo wyremontowało i przebudowało ul. Kamienną. Teraz wzdłuż drogi powstanie także chodnik.

– Blisko 1,5 km nowego chodnika. Również będą odnowione i doświetlone trzy przejścia dla pieszych. To również poprawi bezpieczeństwo. Dzisiaj jest to pierwszy etap. Mam nadzieję, że wiosną będziemy czynić już kolejny etap, który będzie biegł aż do miejscowości Nowa Zawada, a być może i do Zawady – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Najpierw budowlańcy położą chodnik od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do ul. Agatowej. W przetargu na to zadanie udział wzięły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła pilska Asta-Bud. Na skończenie prac wykonawca ma czas do połowy kwietnia przyszłego roku.


– Ścieżki rowerowe to jest to, czego potrzeba mieszkańcom – przerzucić się na rowery. Dla mieszkańców tego osiedla przede wszystkim daje to możliwość bezpiecznego dotarcia do miasta. Jako firma lokalna, tym bardziej cieszy, że te roboty wykonujemy tu, wokół własnego komina. Pod tym względem bardzo się cieszymy – mówi Zbigniew Ryczek, właściciel Grupy ASTA.

Koszt prac to 1,2 mln zł. 80 proc. tej kwoty powiat pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group