Piła za rok stanie się stolicą judo

10.10.2023   Autor: Artur Maras
---
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Judo odbędą się w Pile. Miasto zorganizuje tę duża imprezę wraz z Polskim Związkiem Judo. W przyszłym roku na pilskich matach pojawi się kilkuset zawodników.  
 
- Piła nie jest wyborem na chybił trafił. Piła ma ogromne wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów Judo. Były tutaj organizowane i Mistrzostwa Polski i Puchary Polski, Olimpiada Młodzieży.    Inne miasta też chciały te zawody mieć u siebie, ale jednym z argumentów były wspaniałe tradycje sportowe, doświadczenie, które przekłada się na dobrą organizację o tym decydowały - mówi Jarosław Wołowicz z Polskiego Związku Judo.
 
Piła wygrała wyścig o organizację zawodów m. in. z Opolem i Warszawą. Mistrzostwa Europy U23 w Judo, czyli dla zawodników poniżej 23 roku życia odbędą się 12-18 listopada przyszłego roku. Do Piły przyjedzie nawet 400 judoków z kilkudziesięciu krajów. Zawodnicy będą walczyć o medale w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego. Prezydent Piły oraz przedstawiciele Polskiego Związku Judo podpisali w piątek list intencyjny w tej sprawie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group