Marty Kubiak nie będzie na liście kandydatów PiS do Sejmu?

04.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
235---368
Nadal nie znamy listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z okręgu pilskiego. W czwartek lidera przedstawił prezes Jarosław Kaczyński. Został nim poseł Krzysztof Czarnecki.  
- Też czekam z niecierpliwością na zakończenie pracy przez komitet polityczny. Na dzień dzisiejszy mamy już potwierdzonych 16 na 18 osób. Musimy jeszcze wyjaśnić pewne sprawy z koalicjantami i to koalicjanci decydują jakie osoby przychodzą na listę. Jeżeli zostaną zatwierdzone to myślę, że nawet jutro możemy rejestrować, ponieważ podpisy mamy zebrane. Najtrudniej jest zawsze rozmawiać z koalicjantami, ze swoimi to łatwiej poukładać - przyznaje Krzysztof Czarnecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Oprócz lidera Krzysztofa Czarneckiego, wydaje się, że pewni startu mogą być dotychczasowi posłowie Marcin Porzucek i Grzegorz Piechowiak. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, na liście może zabraknąć Marty Kubiak. Nie udało nam się tego potwierdzić u źródła. Posłanka nie odbierała telefonu.  

W okręgu 40, obejmującym Wałcz, jedynką na liście PiS jest poseł Czesław Hoc. Dwójka przypadła natomiast sekretarzowi stanu w MSWiA Pawłowi Szefernakerowi. Czwarty na liście jest urodzony w Wałczu, były wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.  

fot. Facebook PiS 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group