24 mln zł dla Piły z subwencji rządowej

03.08.2023   Autor: Redakcja
339---12
14 miliardów złotych - to dodatkowe środki z subwencji ogólnej, które jeszcze w tym roku trafią do samorządów. W Wielkopolsce jest to kwota blisko miliarda złotych.  
 
Zdaniem rządzących pieniądze pochodzą z uszczelniania systemu podatkowego oraz z naprawy finansów publicznych.  

- Tutaj w Pile to jest kwota 24 mln zł, to jest duże wzmocnienie dla budżetu miasta Piły. To pokazuje, że działamy apolitycznie, nie ma to znaczenie kto rządzi danym miastem, w ostatnich latach na inwestycje Piła otrzymała blisko sto mln zł. Tutaj mamy pewną dźwignię, te samorządy, które otrzymywały dużo środków na inwestycje, a Piła, należy do takich samorządów, powiat pilski zresztą również, dużo inwestowały, w związku z czym też otrzymają więcej tych środków - informuje Marcin Porzucek, poseł PiS. 
 
To mogą być pieniądze na inwestycje, na wydatki bieżące bądź traktowane jako wkład własny przy ubieganiu się o kolejne dotacje czy kredyty.
– Dzięki tym środkom, JST będą miały możliwość wsparcia swoich bieżących wydatków, ale także podejmowania nowych inicjatyw, które będą służyć naszym mieszkańcom, czyli rozwijać infrastrukturę, wspierać kulturę i edukację, dbać o środowisko naturalne, tworzyć jeszcze lepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości lokalnej – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.

Piła otrzymała największą subwencję w naszym regionie. Do powiatu pilskiego trafi 9 mln zł, do Chodzieży i Złotowa po 4 mln zł, a do Wyrzyska 3 mln. Reszta gmin ma otrzymać po 1,5 mln zł.

- Piła – 24 725 962 zł;
- powiat pilski – 8 948 396 zł, 
- gminy w powiecie chodzieskim – 15 812 915 zł;
- gminy w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim – 28 602 518 zł;
- gminy w powiecie pilskim – 50 212 168 zł; 
- gminy w powiecie złotowskim – 23 280 078 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group