Remont kardiologii w pilskim szpitalu

16.06.2023   Autor: Artur Maras
1012---111
Trwa remont oddziału kardiologicznego w pilskim szpitalu. Potrwa ponad pół roku. Na czas prac pacjenci kardiologiczni przeniesieni są na szóste piętro. Zabiegi będą wykonywane planowo.

Remont oddziału kardiologicznego w pilskim szpitalu rozpoczął się na początku czerwca. Będzie to kompleksowa przebudowa.

– Rozpoczynamy kolejny etap prac, którego celem jest oddanie oddziału kardiologicznego z bazą 35 łóżek, w tym 10 łóżek intensywnego nadzoru oraz dwóch pracowni hemodynamiki. To zamknie cały cykl inwestycyjny – zapowiada dr n. med. Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny grupy American Heart of Poland.

Do tego ponad rok temu zobowiązała się firma American Heart of Poland, która będzie zarządzać oddziałem pilskiej kardiologii przez najbliższą dekadę. W ramach umowy podpisanej ze szpitalem, w ciągu dwóch lat nowy zarządzający miał zainwestować w oddział 10 mln złotych.

– W tym momencie zdradzę już, że wartość tych nakładów jest podwójna. To jest nawet przeszło 20 milionów. Podkreślam, że są to pieniądze, które zaoszczędził powiat i które zaoszczędził szpital – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Oddział kardiologii będzie także wyposażony w nowoczesny sprzęt. Tak duży remont wiąże się z reorganizacją szpitala. Tymczasowy oddział kardiologii został przeniesiony z piętra trzeciego na szóste.

– Warunki, które zostały tutaj stworzone i zabezpieczone na czas remontu, w niczym nie zmieniają bezpieczeństwa pacjentów, którzy tutaj trafiają, czy to w trybie nagłym, czy hospitalizacyjnym. Będziemy funkcjonować przez ten okres tak, żeby każdy pacjent, który tu trafi był w pełni zaopiekowany – zapewnia Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Prace zakończą się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group