Akademia Czesława Mozila – festiwal dla osób z niepełnosprawnością

02.06.2023   Autor: Redakcja
729---10
Akademia Czesława Mozila – festiwal dla osób z niepełnosprawnością odbędzie się jutro w Złotowie. To pierwsza edycja wydarzenia, które zostało zainicjowane przez Czesława Mozila, ambasadora fundacji "Słoneczko".

– Chcieliśmy, aby młodzi uzdolnieni mogli zaprezentować swoje możliwości wokalne na scenie – i tak powstał ten projekt – mówią pomysłodawcy festiwalu.

Każdy z uczestników odbierze statuetkę i certyfikat uczestnictwa. Najlepszy wykonawca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1 000 złotych ufundowaną przez fundację "Słoneczko" i nagrodę dodatkową, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Złotowie w wysokości 500 zł.

– Chcemy zwrócić uwagę na ważne aspekty życia i zdrowia społecznego oraz osobistego. Stąd pomysł na prelekcje dotyczące wielu obszarów funkcjonowania, rozwijania pasji, aktywności fizycznej i zdrowia psychicznego – tłumaczą organizatorzy festiwalu.
Jutrzejsza impreza, podczas której laureaci konkursu Akademii Czesława Mozila odbiorą nagrody, rozpocznie się o godzinie 14.00. Dużo będzie się też działo poza sceną. Do specjalnych skarbonek zbierane będą pieniądze na stypendia dla osób z niepełnosprawnością, wyróżniających się osiągnięciami w kulturze, sztuce i sporcie. Odbędzie się też aukcja obrazów. Kupić będzie można m.in. obrazy malowane przez pracowników fundacji "Słoneczko" i tworzone "na żywo" przez młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Jastrowiu. O żołądki uczestników festiwalu zadbają panie z koła gospodyń wiejskich, które przygotują regionalne potrawy.

Zwieńczeniem wieczoru na Półwyspie Rybackim w Złotowie będzie o 21.00 koncert Renaty Przemyk.

Transmisję z festiwalu będzie można obejrzeć w TV ASTA.

fot. fundacja "Słoneczko"

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group