Zatrzymanie z narkotykami i pogryzieniem w tle

24.05.2023   Autor: Redakcja
233---115
Nawet do 2 lat więzienia może grozić 21-latkowi, który prowadził auto pod wpływem substancji zabronionej. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Jego towarzysz też nie był bez winy.

– Policjanci patrolujący w godzinach nocnych ulice miasta zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 21-latek. Mężczyzna był trzeźwy, ale jego nerwowe zachowanie go zdradziło. Badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy. 28-letni pasażer także nie był bez winy. Przy nim mundurowi znaleźli kilka gramów narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy – informuje st. asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy chodzieskiej policji.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi kierowcy i wówczas może się okazać, że będzie miał on postawiony zarzut o kierowanie pojazdem pod wpływem substancji zabronionej. Pasażer odpowie za posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, którego pogryzł w momencie zatrzymywania. Jemu za ten czyn grozi do 3 lat więzienia. Prokurator zdecydował, że mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie chodzieskiej policji na dozór.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group