Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w RCK w Pile

08.05.2023   Autor: Redakcja
1842---101
16. GRAND OFF im. Witolda Kona już we wtorek, 9 maja. Regionalne Centrum Kultury w Pile zaprasza na godz. 18.00.

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w 2022 roku obejrzeć będzie można w RCK. Bilety 10 zł. 

OFF SIDE
najlepsza fabuła
Francja, reż. Sophie Martin (22 min.)
Camille, samotna matka i pomoc domowa, stara się jak najlepiej wychować syna Théo, który ma poważne problemy językowe. Zobowiązana zastąpić koleżankę, jest zmuszona opiekować się panem Conti, milczącym starcem…

LA LUCE OLTRE LA GABBIA
najlepsza aktorka
Włochy, reż. Giovanni Ambrosino (28 min.)
Maria (32 lata), w wyniku doświadczania ciągłej przemocy i strachu, że jej partner Pietro (35 lat) może skrzywdzić jej małą Cristinę (4 lata), zabija go podczas kolejnej awantury w samoobronie. Maria i Cristina przeżywają wspólne więzienie jako duszącą rzeczywistość przefiltrowaną przez kraty celi…

BETTER MEN
najlepszy aktor
Francja, reż. Guillaume Doucet (11 min.)
W grupie wsparcia Dave, przysadzisty mężczyzna po pięćdziesiątce, z trudem dzieli się swoją historią. Kiedy mówi, uczestnicy zaczynają wstawać jeden po drugim…

HEY, GUNESH!
najlepsze zdjęcia
Gruzja, reż. Marita Tevzadze, Ana Jegnaradze (23 min.)
Gunesh jest 9-letnią dziewczynką. Mieszka w Gruzji i należy do mniejszości azerskiej, która tradycyjnie prowadzi koczowniczy tryb życia. Gunesh prawie nie mówi po gruzińsku. Pod czujnym okiem ojca radzi sobie najlepiej jak potrafi i niestrudzenie powtarza kilka znanych sobie gruzińskich słów, wśród których marzy o książce, nauczycielu i szkole.

THE BLACK CHRISTS. FAR FROM JUSTICE
najlepszy montaż
Niemcy, reż. Monica Manganelli (15 min.)
Wizjonerski wiersz i medytacja na temat najgorszej masakry na tle rasowym w historii Ameryki, która wydarzyła się w Tulsie (Oklahoma) w 1921 r. przeciwko czarnej społeczności Greenwood. Film opowiadany w 14 rozdziałach jako drogi krzyżowe (Via Crucis), inspirowane wierszem Countee Cullen i surrealistycznymi artystami Magritte i Max Ernst.
THE LAND OF DESTROYED SKI JUMP HILL
najlepsza scenografia
Ukraina, reż. Tetiana Nahirniak (24 min.)
Właściciele małego górskiego hotelu okradają swoich gości z powodu kryzysu finansowego. Pewnego dnia odwiedzi ich gość, który pokrzyżuje ich plany…

LA LIXEIRA (THE DUMP) – THE INVISIBLES’ DIGNITY
najlepszy dokument
Włochy, reż. Guido Galante, Antonio Notarangelo (13 min.)
Maputo, stolica Mozambiku, ma jeden, a może nawet dwa miliony mieszkańców. Kilka dzielnic ma domy, a dokładniej ceglane szopy, kilka utwardzonych dróg, w większości szeroki wybór chat bez podstawowych usług sanitarnych, gdzie dzień po dniu mężczyźni, kobiety i dzieci zbierają jedzenie w powolnej i cichej rozpaczy – to ich jedyna szansa, aby przeżyć.

SAGISO
najlepsza animacja
USA, reż. Claire Layne (6 min.)
Po wizycie w świątyni młoda Japonka spotyka tajemniczego ducha, który podąża za nią do domu.

SWEETIE PIE
najlepszy scenariusz
Francja, reż. Alexandra Naoum (23 min.)
Laura zmaga się ze swoim gniewem podczas pobytu w areszcie. Na jednodniowym zwolnieniu warunkowym zostaje skonfrontowana ze złożoną rzeczywistością, w której jej córka jest pod opieką jej własnej niedojrzałej matki.

MOJA TRUMNA
najlepsza reżyseria
Polska, reż. Maciej Marczewski (22 min.)
Tomasz budzi się pewnego ranka i zdaje sobie sprawę, że nie żyje. Przynajmniej w oczach żony i przyjaciół. Czy uda mu się przerwać pogrzeb na czas, czy też obudzi się w trumnie?

PO PIERWSZE
najlepszy film polski
Polska, reż. Adam Hartwiński (27 min.)
40-letnia Marysia dowiaduje się, że spodziewane przez nią dziecko ma nieuleczalną wadę genetyczną i prawdopodobnie umrze wkrótce po urodzeniu. Zdesperowana kobieta podejmuje trudną decyzję o urodzeniu dziecka i oddaniu jego nerki chorej małej dziewczynce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group