Wymieniali plastikowe nakrętki na sadzonki

19.04.2023   Autor: Kamil Kończewski
636---171
Jaskry, skalnice i żagwiny dostali uczestnicy weekendowej akcji “Bądź Eko ma wiosnę”.  Warunkiem otrzymania sadzonek kwiatów przed pilską Galerią Atrium Kasztanowa było przyniesienie plastikowych butelek i nakrętek. 

Pod galerią w sobotni poranek, mimo niepogody zgromadziła się rzesza pilan.  Aby otrzymać jedną kwietną sadzonkę, należało przynieść od 10 do 20 butelek PET lub od 20 do 30 nakrętek. Podczas ekologicznej akcji nie mogło zabraknąć części edukacyjnej o którą zadbali leśnicy, przygotowując przyrodnicze mini laboratorium.  
- Można zobaczyć z bliska jak wyglądają rośliny, jak wyglądają nasiona, jak wygląda szyszka. Oczywiście trochę zabaw manualnych. Możemy tutaj ułożyć korzystając z drewna, czyli najbardziej ekologicznego surowca układankę - tłumaczy Rafał Cieślak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 

Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów. 700 sadzonek “rozeszło się w ekspresowym tempie. Akcja była planowana do 17-ej, zakończyła się około południa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group