Ukrywali się. Teraz trafili za kratki

20.03.2023   Autor: Redakcja
326---45
Od początku marca funkcjonariusze złotowskiej policji zatrzymali 13 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwanych policjanci schwytali w wyniku działań operacyjnych, ale i podczas rutynowego legitymowania. Zgodnie z dyspozycjami organów poszukujących, odbędą zasądzone kary.

– Służba funkcjonariuszy policji to nie tylko realizacja codziennych zadań pozwalających na utrzymanie ładu i porządku, ale także poszukiwania oraz zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości – informuje mł.asp. Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. I dodaje, że – Osoby takie ujawniane są na podstawie posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy oraz legitymowań osób typowanych jako osoby poszukiwane.
Wśród zatrzymanych od początku marca była jedna kobieta oraz mężczyzna poszukiwany listem gończym. Najdłuższą karę, bo blisko dwóch lat pozbawienia wolności odbywać będzie 48-letni mieszkaniec gminy Okonek, który znęcał się nad najbliższymi. Doprowadzona do zakładu karnego 35-letnia kobieta, mieszkanka województwa dolnośląskiego, ukrywała się na terenie powiatu złotowskiego. Teraz najbliższej miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej. Została skazana za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Wszystkie zatrzymane osoby to poszukiwani mający zasądzone do obycia kary pozbawienia wolności. Podstawą wszczętych poszukiwań jest kara więzienia zasądzona przez sąd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group