Zabytkowe kamienice w remoncie

13.03.2023   Autor: Artur Maras
658---
Trwa remont przedwojennej kamienicy wraz z parkiem przy al. Niepodległości w Pile. Miejski Zagład Gospodarki Komunalnej przeznaczył na ten cel niemal 4 mln zł.  
 
- To jest zabytkowy budynek, więc wszystkie elementy, które wymagały uzgodnien, są uzgodnione z konserwatorem zabytków. Projekt obejmuje całą termomodernizację wraz z remontem, m. in. osuszanie i wykonywanie ścian izolacyjnych. Remont całej elewacji budynków, remont schodów, części wspólnych, tarasów - mówi Daniel Tomczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Pile. 


 
Budowlańcy wymienią także okna i dach. Budynek zostanie podłączony do miejskiej ciepłowni. Prace prowadzone są także w pobliskim niewielkim parku. Potrwają do połowy lipca. Będą kosztować łącznie 3,8 mln zł. Miasto pożyczyło pieniądze na remont z Banku Gospodarstwa Krajowego. W Trwa także remont starego Arsenału w centrum miasta. To najprawdopodobniej najstarszy budynek w Pile, którego nie dosięgły zniszczenia II wojny światowej. Za ponad 2,5 mln zł odnowiona zostanie m.in. jego fasada. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group