Pilska Skateplaza HIT-em Wielkopolski

03.03.2023   Autor: Redakcja
2418---1098
Tytuł Rubinowy Hit - oraz dodatkowo Grand Prix 2022 otrzymała Gmina Piła podczas gali 28. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2022. Kapituła konkursu za „modelowy projekt sportowo-rekreacyjno-turystyczny o skali europejskiej” uznała Pilską Strefę Aktywności Turystycznej.

Statuetki podczas uroczystości w auli im. Adama Mickiewicza, odebrała zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Konkurs odbywa się od 1994 roku, a jego pierwsze i edycje odbyły się w Pile. Prestiżowe narzędzie promocyjne szybko zyskało uznanie i organizacja konkursu została przeniesiona do Poznania, a jego zasięg prócz Wielkopolski, objął także województwa: lubuskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do tegorocznej edycji konkursu zarekomendowano 156 zgłoszeń z województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału kapituła zakwalifikowała 60 podmiotów spełniających wymagania regulaminowe.

Tytuły Rubinowy HIT i oraz Grand Prix 2022 kapituła konkursu przyznała Urzędowi Miasta Piłay za (jak czytamy w uzasadnieniu): „modelowy projekt sportowo-rekreacyjno-turystyczny o skali europejskiej - rewitalizację przestrzeni publicznej w Pile - terenów nadrzecznych rzeki Gwdy, jako kontynuacji kluczowego projektu - budowę markowego produktu turystycznego Wielkopolski: “Pilskiej Strefy Aktywności Turystycznej”.

Przypomnijmy, że budowa obiektów “Pilskiej Strefy Aktywności Turystycznej” rozpoczęła się w 2019 roku i została podzielona na kilka etapów.

Pierwszy etap „Uporządkowanie i zagospodarowanie przestrzeni publicznej i nadanie jej nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych”, objął budowę: skateplazy, toru rolkowego, urządzeń do kalisteniki, boiska do gry w koszykówkę i piłkę ręczną oraz dwóch boisk do siatkówki. Powstały również nowe chodnik, ścieżki rowerowe, nowe ławki, stojaki na rowery i punkt naprawy rowerów oraz poidło dla ludzi i dla zwierząt.

W drugim etapie zrealizowane zostały: wielofunkcyjne boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku, plac do gry w bule, parking i zatoka autobusowa, ścieżki rowerowe, chodniki, obiekty małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, stacje do ćwiczeń, altany, miejsce dla matki z dzieckiem), nasadzenia zieleni.

Obecnie trwa trzeci etap rozbudowy “Pilskiej Strefy Aktywności Turystycznej”, który obejmuje bodowę: toru do jazdy na rowerze typu pumtrack o nawierzchni bitumicznej z podziałem na strefy: dla początkujących, średniozaawansowanych oraz dla zaawansowanych użytkowników. Budowany jest również: parking i drogi manewrowe na samochody osobowe (130 miejsc parkingowych, w tym 8 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami), chodniki, obiekty małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) oraz nasadzenia zieleni.
Dodajmy także, że pierwszy etap rozbudowy zyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 oraz z budżetu państwa. Etap drugi zrealizowany został z dofinansowaniem preferencyjnej pożyczki z programu JESSICA 2 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Na wykonanie trzeciego etapu gmina Piła pozyskała zewnętrzne środki z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
W tegorocznej edycji konkursu tytułem HIT, kapituła nagrodziła także inne pilskie firmy, instytucje i organizacje. Wśród nagrodzonych znalazły się:

W kategorii produkcja:
TOM-PAK Tomasz Grobelny w Pile – tytuł Kryształowy HIT, za model zarządzania w procesie organizacji pracy, dynamikę rozwoju oraz jakość produkcji ekskluzywnych etui do sztućców dla gastronomii.

W kategorii handel i usługi:
KZ KITTEL ZAMOJDA NIERUCHOMOŚCI w Pile – tytuł HIT, za wysoką jakość w obsłudze rynku nieruchomościami w Pile i regionie. Profesjonalizm w zakresie obrotu nieruchomościami, doradztwie i ich zarządzaniu. Dynamikę rozwoju na przestrzeni 5- lat w oparciu o doświadczenie i ekspercką wiedzę akademicką;
PRALNIA SONIA Stanisław Pirch w Pile – tytuł DIAMENTOWY HIT, za zbudowanie silnej, rozpoznawalnej pozycji marki PRALNIA SONIA oraz bezinteresowne, charytatywne działania przedsiębiorstwa na rzecz społeczności lokalnej.

W kategorii organizacja i zarządzanie:
G.T.P. Sp. z o.o. w Pile – tytuł ZŁOTY HIT, za realizację własnej inwestycji nowoczesnego salonu i serwisu MERCEDES BENZ w Pile

fot. i opr. UM Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group