Centrum Zarządzania Kryzysowego i smart city

01.03.2023   Autor: Artur Maras
263---131
Nowe Centrum Zarządzania Kryzysowego powstanie w jednym z budynków pod dawnej strzelnicy "Tarcza". Zadanie to prowadzić będzie straż miejska, która w przyszłym roku z pilskiego dworca PKP przeniesie się na al. Powstańców Wielkopolskich.

– Sala monitoringowa pęka już w szwach. My szykujemy się do rewolucji smart city i będziemy tworzyli nowe stanowiska. Mamy tam już stanowisko syren alarmowych, mamy stanowisko Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i to są te elementy, które są wykorzystywane z jednej strony przy sytuacjach kryzysowych, a z drugiej strony przy działaniach smart city. Tych zadań i działań, które dojdą, jeżeli chodzi o smart city liczymy, że będzie około dwudziestu, a dwudziestu biurek już tam nie wstawimy. Więc organizacyjnie taki obiekt jest dla nas idealnym obiektem – mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.
Miastu w 2025 r. kończy się umowa na wynajem pomieszczeń dla straży miejskiej oraz organizacji pozarządowych na pilskim dworcu. Przeprowadzka do miejskich budynków po dawnej strzelnicy "Tarcza" miałaby się odbyć w przyszłym roku. Oprócz Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z miejskim monitoringiem, komendant straży miejskiej chce stworzyć tam miejsce do zajęć np. z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. W sąsiednim budynku miasto chce utworzyć Centrum Organizacji Pozarządowych oraz profesjonalną kuchnię, w której m.in. dla podopiecznych MOPS-u gotować będą niepełnosprawni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group