4 mln zł na modernizację jednej ulicy

19.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
942---432
Lada dzień ruszy modernizacja ulicy Chełmińskiej w Wałczu. Mieszkańcy od lat narzekali na stan techniczny drogi. 

- Ta droga powinna być z 15 lat temu zrobiona, a nie teraz - mówią mieszkańcy i dodają, że - Trudno się jedzie samochodem po tych dziurach. Szczególnie odcinek Poznańskiej jest tragiczny.
 
To ma się zmienić. Drogowcy wykonają nowe parkingi, ścieżki pieszo-rowerowe i zjazdy do prywatnych posesji. Wymieniona zostanie też nawierzchnia drogi. Ulica Chełmińska jest specyficznie położona. W okolicy jest gęsta zabudowa. Znajdują się tam bloki mieszkalne, domki jednorodzinne, sklepy oraz zakłady pracy. Dlatego ruch pieszych i samochodów jest tam duży. Aby uniknąć komplikacji w poruszaniu się po okolicy, prace zostały podzielone na cztery etapy. Na wszystkich wykonywane będą te same prace modernizacyjne.

 

- Na początku wykonujemy prace rozbiórkowe. Następnie prowadzone będą prace branżowe, takie jak: kanalizacja deszczowa, wpusty deszczowe, montaż przykanalików i zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej oraz wymiana włazów, studni teletechnicznych na typ ciężki. Potem będziemy wykonywać warstwy konstrukcyjne - wyjaśnia Jarosław Lemański, kierownik budowy Asta-Bud.
Zakres prac jest bardzo duży i obejmuje spory obszar. Tym samym nie obędzie się bez utrudnień. Miejscy urzędnicy szukają rozwiązań, które zmniejszą uciążliwość robót dla mieszkańców. 

- Na bieżąco będziemy informować mieszkańców miasta i ul. Chełmińskiej, które odcinki będą zamykane. Na miejscu będzie pracownik firmy wykonującej inwestycję, który będzie reagował na potrzeby mieszkańców - zapewnia Hanna Szynkaruk-Szpynda z Wydziału Inwestycji i Realizacji Projektów w wałeckim urzędzie miasta.
 
Jeśli wszystko odbędzie się bez komplikacji, mieszkańcy Wałcza będą mogli poruszać się wyremontowaną ulicą Chełmińską już od września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group