Salon Pilski. Doroczna wystawa w BWA

13.01.2023   Autor: Artur Maras
---220
Jedyna taka wystawa w roku. Już w piątek w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile Swoje prace wystawią artyści z naszego regionu. To już 46 edycja Przeglądu Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego SALON ART 2022. 
 
- Salon Pilski 2022 jest swoistym podsumowaniem działań artystycznych w naszym regionie w całym 2022 roku. Na salon akces zgłosiło 38 artystów z regionu pilskiego. Będzie można zobaczyć prace Andrzeja Podolaka. Na salon przygotował swoje trzy ostatnie w życiu. Będziemy je prezentowali i w sposób szczególny artyści pożegnają Andrzeja Podolaka - mówi Edmund Wolski, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Pile. 
 
Artysta zmarł w ubiegłym tygodniu w wieku niemal 80 lat. Był jednym z najbardziej znanych pilskich artystów.


Oprócz jego trzech ostatnich obrazów na ścianach galerii zawisło ponad 70 prac artystów z północnej Wielkopolski. Wśród 38 artystów tegorocznego salonu są także trzy debiutantki. Gościem specjalnym będzie malarz Stanisław Sacha Stawiarski, który od lat tworzy na południu Francji, a w ubiegłym roku wystawiał w Pile swoje prace. Wernisaż wystawy w piątek o godz. 19 w galerii BWA w Pile.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group