Ogromny sukces uczennicy Szkoły Muzycznej w Pile

16.12.2022   Autor: Redakcja
---
Angelina Litwinienko stanęła na podium. Uczennica pilskiej Szkoły Muzycznej zdobyła trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie wiolonczelowym. To jak dotąd jej największe osiągnięcie.  

-Niesamowite przeżycie, tak naprawdę byłam pierwszy raz na takim dwuetapowym konkursie więc to i dal mnie było spore wezwanie, spory program, dużo do zapamiętania, dużo do ogrania. Ja bez pani Kamili nie byłabym w tym miejscu, w którym teraz jestem, i naprawdę wiele jej zawdzięczam tak naprawdę wszystko, to jest moja profesorka, która mnie uczy od początku mojej nauki gry na wiolonczeli. Teraz skupiam się bardziej na technice, bo wiadomo, że nie można ciągle robić nie wiadomo jak wielkich dzieł, trzeba się skupić na takich podstawach podstaw - powiedziała uczennica Szkoły Muzycznej w Pile  Angelina Litwinienko.


 

Angelina ćwiczy pod okiem Kamili Wiśniewskiej-Czai. Jest na 5 roku Państwowej Szkoły muzycznej II stopnia. Udział w XVI Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu był jej największym wyzwaniem. Świetnie sobie poradziła, bo poza trzecią lokatą otrzymała również nagrodę regulaminową za najlepsze wykonanie utworu Kazimierza Wiłkomirskiego oraz dwie nagrody specjalne, czyli nagrodę dyrektora Poznańskiej Szkoły Muzycznej za najlepszą interpretację utworu Jana Sebastiana Bacha oraz recital w ramach cyklu Szczeciński Salon Muzyczny Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group