Książka zawsze dobrym pomysłem na prezent

16.12.2022   Autor: Materiał partnera
3463---553
Jaki prezent książkowy dla mamy, jaka książka dla taty, co wybrać z książek dla dzieci? Jeśli jeszcze nie wiecie co kupić na świąteczne prezenty, to śpieszymy z podpowiedzią. Poniżej prezentujemy wybrane pozycje z szerokiego katalogu dostępnego w księgarniach Domu Księgarski MJL, przy ul. 14 lutego 2. W najstarszej pilskiej księgarni kupimy nie tylko hity wydawnicze, ale także pozycje trudnodostępne, a nawet unikaty związane z regionalną historią. Dla klientów daje to możliwość zakupu oryginalnych prezentów często niedostępnych gdzie indziej.


Niewymyślone opowieści o Polsce, Ewa Decker
Książka została napisana dla dzieci, by w domowym zaciszu mogły przeżywać najważniejsze wydarzenia z naszych ojczystych dziejów. Ale także z myślą o ich rodzicach, by przy okazji wspólnej lektury zyskali szansę uporządkowania historycznej wiedzy w sposób najprostszy z możliwych. Książka warta jest upowszechnienia, by w obliczu jednoczącej się Europy, na fali dążeń do postępu i nowoczesności, nie rozmyły się w umysłach Polaków odwieczne: Bóg – Honor – Ojczyzna.


Wawel. Skarbiec wiary i polskości, Adam Bujak
Tu biło i bije serce Polski. Wawel ponad tysiącletnia katedra i królewski zamek góruje nad Krakowem, prastarą stolicą. To prawdziwy skarbiec najdawniejszych i nowszych zabytków; od romańskich po młodopolskie. Wawel to świadectwo silnej wiary Polaków i państwa-mocarstwa zwanego Rzeczpospolitą. To nekropolia wielkich królów, zasłużonych hierarchów, dzielnych bohaterów, ale i wieszczów narodowych. Album ukazuje niepowtarzalność oraz piękno architektury, bogactwo licznych dzieł, w tym sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, tkackiej i snycerskiej.


Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie, Ewa Poklewska-Koziełło i Monika Utnik  
Czy można wyobrazić sobie zimę bez Bożego Narodzenia, pełnego zapachów, smaków i niezapomnianych tradycji? Nie! Ale czy rzeczywiście wszystkie je znacie i czy są takie same na całym świecie? Przekonajcie się! Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Nowe wydanie zostało uzupełnione między innymi o teksty najbardziej znanych kolęd, a także rozdziały o Chanuce, bożonarodzeniowych hitach filmowych i muzycznych, niezwykłym przemarszu z pochodniami, koncercie noworocznym i chińskim Nowym Roku!


321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat, Mathilda Masters
Najfajniejsza encyklopedia ciekawostek na świecie!
Czy wiesz, że:
  • żyrafa może sobie wylizać uszy?
  • zęby czyścimy już od tysięcy lat?
  • możesz zważyć swoją głowę, wsadzając ją do wiadra z wodą?
  • bambus czasem rośnie ponad metr dziennie?
  • astronauci sikają do odkurzacza?
W tej niesamowitej książce znajdziesz 321 zaskakujących ciekawostek z biologii, historii, geografii i wielu innych dziedzin.

Mała Europa. Szkice polskie, Norman Davies
Na kartach naszej historii wielkie zwycięstwa przeplatają się z bolesnymi porażkami. Okresy rozkwitu kultury ustępują czasom walki o zachowanie własnej tożsamości. Mimo przeciwności losu i w obliczu wielostronnych zagrożeń Polacy zawsze znajdowali w sobie siłę, by jeszcze raz podnieść się do walki.
Dzieje odradzającej się jak feniks z popiołów Polski fascynują historyków i są inspiracją dla tych, którzy dzisiaj potrzebują wsparcia. Nasza historia nie jest tylko piękną opowieścią. Odpowiednio odczytana może także być drogowskazem dla Europy w czasach kryzysu, co udowadnia w swych wcześniej niepublikowanych i zaktualizowanych tekstach Norman Davies.


Studnia nieszczęścia, Zbigniew Noska
Na ponad dwustu stronach „Studni nieszczęścia” mieszkańcy powiatu pilskiego mogą znaleźć wiele opowieści ze swoich stron. Jest np. „Plwacz księciem na Ujściu”, „Złoty wiek Łobżenicy”, „Czarownice z Młotkowa”, „Szwedzka zawierucha w Pile”, „Powstańcze boje o Wysoką”, „Morzewska zbrodnia”, „Napad na pociąg w Kalinie”, „Śmierć księdza z Miasteczka Krajeńskiego” i wiele, wiele innych.


Bestsellery ks. Jana Kaczkowskiego
Ale petarda! Ks. Kaczkowski w trzech odsłonach
Pokochała go cała Polska, zawsze żył pod prąd, wierzył w ludzi. O sprawach wielkiej wagi potrafił mówić z luzem i bez spiny. Poznaj ks. Jana Kaczkowskiego i jego życiowe przesłanie. Trzy najważniejsze książki księdza Johnego do dziś inspirują miliony i wzywają do działania. Teraz nasza kolej na życie na pełnej petardzie!
Życie na pełnej petardzie - Niesamowita energia, niewyczerpane pokłady optymizmu i pełna swoboda. Ulubiony ksiądz Polaków w rozmowie życia z Piotrem Żyłką.
Grunt pod nogami - Ksiądz Johnny zostawił po sobie nie tylko wspomnienia i rozmowy. O czym mówił w kazaniach? Co przekazywał podopiecznym w hospicjach? Jaka była jego relacja z Bogiem?
Dasz radę. Ostatnia rozmowa - Szczera, odważna i bez owijania. Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział.

Przeczytaj więcej o: księgarnia, księgarnia piła, jan lus,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group