Budżet Piły na rok 2023

16.12.2022   Autor: Artur Maras
976---737

To będzie kolejny rekordowy budżet - zapowiada prezydent Piły. Na same inwestycje miasto chce przeznaczyć w przyszłym roku ponad 100 mln złotych. Za te pieniądze powstanie m. in. przedszkole na Zielonej Dolinie.   

Trudny, ale z dużymi inwestycjami – taki ma być przyszłoroczny budżet Piły.

-2023 rok rozpoczynamy ponad 40 inwestycjami. W samej Wieloletniej Prognozie Finansowej przewidzieliśmy ponad 50 zadań o różnym charakterze skierowanych zarówno do osób niepełnosprawnych, do młodzieży, osób starszych i takich, które codziennie korzystają z obiektów miejskich - powiedziała skarbnik gminy Piła Ewelina Ślugajska.  

Rozpocznie się budowa przedszkola na Zielonej Dolinie. W planach jest także dokończenie ul. Kazimierza Wielkiego i przebudowa ulicy Krzywej, Jastrzębiej i dróg wewnętrznych na Motylewie. Kolejne 4 miliony trafią na przebudowę chodników i budowę ścieżek rowerowych w mieście. Za 5 mln złotych dawny blask odzyska zabytkowy Arsenał oraz kamienica przy al. Niepodległości. To także inwestycje oświatowe, czyli budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Miasto chce także m. in. wyremontować stadion żużlowy oraz dokończyć przebudowę pilskich Plantów nad Gwdą. Piła na same inwestycje przeznaczy w przyszłym roku ponad 100 mln złotych. 60 proc. tej kwoty to różnego rodzaju dotacje. 

-To jest telegraficzny skrót tego co będzie się działo. Jak dodamy do tego inwestycje, które toczą się z boku, czyli zakup autobusów to kolejne 20 mln, działania MWiK-u to kolejne 8-9 milionów równie wpisane w budżecie, to tak jak byśmy pozbierali i dodali do tego jeszcze lotnisko to pewnie grubo powyżej 150 mln - dodaje prezydent Piły Piotr Głowski

Planowane dochody miasta to ponad 364 mln złotych. Wydatki ponad 414 mln. Zadłużenie Piły wyniesie 147 mln złotych. Radni będą głosować uchwałą budżetową na najbliższej sesji, 20 grudnia. 

fot. UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group