Wolontariusze dla ukraińskich dzieci

08.12.2022   Autor: Mateusz Manthai
745---59
Mieszkające w Szamocinie ukraińskie dzieci poczuły magię świąt. Najmłodsi poznali polskie zwyczaje, robili też choinkowe ozdoby. Wszystko dzięki zaangażowaniu pracowników pilskiego oddziału Leroy Merlin.  
  
Były Dom Dziecka w Szamocinie odwiedzili dziś wolontariusze i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile, którzy przygotowali też autorski program artystyczny. Nie zabrakło uśmiechów, śpiewania i dobrej zabawy.  

– Bardzo się podoba. Przyjechały do nas dzieci. Zrobili nam fajne święto. Śpiewali “ding dong, ding dong, spadnie śnieg”. Bardzo dużo dzieci tu jest, cukierki są - mówią uczestnicy warsztatów. 

Dzieci z Ukrainy i Polski w przekształconej ze stołówki pracowni przygotowywały też choinkowe ozdoby. Później udekorowali nimi świąteczne drzewko. Główną atrakcją był przyjazd świętego Mikołaja i wręczenie prezentów.  

– Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc. Wiemy, że to przyczyni się do polepszenia komfortu dzieci i chociaż dzisiaj będą miały jeden dzień bardziej wesoły, niż te wszystkie ostatnie, które miały. Chcemy, aby pojawił się uśmiech na ich twarzach - mówi Aleksandra Bojanowska z Leroy Merlin w Pile. 

To nie pierwsza tego typu akcja charytatywna pilskiego oddziału Leroy Merlin. Wcześniej sieć przekazała pieniądze i materiały na remont budynku byłego domu dziecka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group